A keszthelyi Balatoni Múzeum felvételén Schwarz Dávid léghajója látható. A magyar származású technikus volt a merev szerkezetű, könnyűfémből készült kormányozható léghajó feltalálója, melyet halála után – szabadalmát megvásárolva – Zeppelin fejlesztett tovább, s vált ezáltal világszerte ismertté.
A keszthelyi Balatoni Múzeum felvételén a gondola rögzítése látható Schwarz Dávid léghajóján. Schwarz Dávid volt a merev szerkezetű, könnyűfémből készült kormányozható léghajó feltalálója, melyet halála után szabadalmát megvásárolva Zeppelin fejlesztett tovább, s vált ezáltal világszerte ismertté.
A Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum felvételén a Deák téri közlekedés pillanatképe látható az 1890-es évekből járókelőkkel, konflisokkal, fiákerekkel és lóvasúttal.
A Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum századforduló környéki felvételén a Nyolcszög tér (ma Oktogon) részlete látható járókelőkkel, biciklisekkel, omnibusszal, konflisokkal és villamosokkal.
A Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum felvétele budapesti utcarészletet örökít meg az 1890-es évekből. A korabeli életképen járókelőket, csendőrt, omnibuszt láthatunk. A ló vontatású omnibusz a legrégibb városi tömegközlekedési eszköz; még a neve is erre utal (lat. omnibus: mindenkinek). A Pest-Budán 1832-ben megjelent omnibusz hamarosan meghatározott útvonalakon közlekedett menetrend szerint. Konkurenciája az 1866-tól közlekedő lóvasút lett.