A keszthelyi Balatoni Múzeum felvételén vitorlásversenyhez felsorakozott hajókat látunk a Balatonon. Európa legrégebbi és leghosszabb távú vitorlás tókerülő versenye a Balatonfüredről induló Kékszalag vitorlásverseny, melyet 1934-től rendeznek meg.
A keszthelyi Balatoni Múzeum képeslapján az 1867-ben gróf Széchenyi Ödön (gróf Széchenyi István fia) által építtetett Hableány gőzhajó korhű replikája látható, amelyen ma is sétahajózhatunk a Balatonon. Az 1867. évi párizsi világkiállításon nagy feltűnést keltett a Duna–Majna–Rajna–Marne–Szajna útvonalon érkezett hajó. Verne Gyula üdvözölte elsőként a Párizs rakpartjára lépő Széchenyi Ödön grófot, aki gőzösével 43 nappal azelőtt, április 6-án indult útnak Budapestről, hogy kizárólag belvízi úton eljusson Párizsba, a világkiállításra. Feleségével maga III. Napóleon is tett a hajón egy rövid utat. A császár kontinens keresztülhajózásáért elismerése jeléül a francia Becsületrenddel tüntette ki Széchenyi Ödönt, hajója pedig elnyerte a világkiállítás aranyérmét.
A keszthelyi Balatoni Múzeum képeslapján az utasokkal teli Beloiannisz sétahajó látható a Balatonon. A Beloiannisz sétahajó Magyarország legnagyobb tavi hajójaként 1952-ben kezdte meg a szolgálatot a Balatonon, a rendszerváltás után Balaton névre keresztelték át, utolsó útja 2003-ban volt.
A szolnoki Verseghy Ferenc Könyvtár és Közművelődési Intézményben található 1998-as diapozitívon a Mátyás Király út, a Thököly út valamint a Szántó krt. csomópontja látható Szolnokon.