A Ludas Matyi Vidámpark 17 játékának az egyikét láthatjuk.1960-ban alakult, azóta ez Magyarország egyetlen állandóan működő vidéki vidámparkja. A létesítmény a Nagyerdőben található, a debreceni Állat- és Növénypark mellett. 1961 óta az állatkerttel közös intézményként, Nagyerdei Kultúrpark néven várja a kikapcsolódni vágyókat.
A kiállítás prospektusa a debreceni Modem Modern és Kortárs Művészeti Központban rendezett kiállítás összefoglalója. A központ 2006-ban nyílt meg, és magáénak tudhatja a régió legnagyobb képzőművészeti galériáját. Második emeletén helyezkedik el hazánk legnagyobb, egylégterű kiállítóterme. A Da Vinci kiállítás 2007 őszén volt látható.
IV. Károly király emlék kálvária az Attila dombon, Tihany
Leírás
A keszthelyi Balatoni Múzeum 1898 augusztusában alakult meg. Ekkor ajánlották fel a múzeum számára az első letétet. A gyűjtemény első darabjait Csák Árpád régészeti gyűjteménye tette ki. Ezután alakult meg a természettudományi osztály és kezdődött meg a könyvtári állomány gyarapítása. A néprajzi gyűjtemény alapjait Sági János tette le. 1925-ben kezdték építeni a múzeum új épületét, ahol a kiállítás 1935-ben nyílt meg. A múzeum gyűjteményének nagy része a II. világháborúban megsemmisült. 1949-ben szilárdult meg újra a helyzete, ekkor még kölcsönzött kiállítási tárgyakkal működött. A háborús veszteség utáni gyűjtőmunka nyomán 1967-ben már saját anyagra épülő állandó kiállítás nyílt.
A kiadvány a kecskeméti Európa Jövője Egyesület gondozásában jelent meg. Az egyesület 1990-ben alakult azért, hogy olyan nemzetközi gyermektalálkozókat szervezzen, ahol a kecskeméti gyerekek megismerhetik Európa más országainak gyermekeit. A külföldi gyerekeket kecskeméti iskolák látják vendégül. A gyerekcsoportok műsorral készülnek a látogatásra, majd vissza is hívják saját oszágukba az ellátó iskolák diákcsoportjait.
Hirmann Ferenc Baján született 1855-ben és Budapesten halt meg 1939-ben.Az első műhelyét 1880-ban nyitotta meg Budapesten a Dob utcában. Később 1889-ben a Csányi u. 9. sz. alatt nyitott üzletet, és itt voltak a cég irodái is. A Váci út 119. szám alatti fémáru- és vagyon felszerelési gyárát 1911-ben indította be. A gyárakban a sokféle fémszerelvény előállítás mellett a korabeli tűzoltó készülékek gyártásával és a bronzból készült köztéri szobrok öntésével is foglalkoztak. A képen Hirmann Ferenc és felesége látható.