Budapest Conti u. 3. Műasztalos üzlet, illetve iparos cég. - Konyha-, szoba-, irodabútorok, beépített szekrények, üzletberendezések, stb. készítése egyedi igények szerint, rövid határidővel. INGYENES FELMÉRÉS, TERVEZÉS, SZÁLLÍTÁS. – Vállaljuk antik-, stílbútorok javítását, restaurálását, kárpitos munkával is! - Egyedi bútorok készítése. Ajtó-ablak javítás. - Stílbútorok javítását, restaurálását vállaljuk kárpitos munkával is. -Egyedi bútorkészítés. Ajtó-ablak javítás. Asztalosipari munkák. 40 év szakmai tapasztalattal. - Antik és modern bútorok teljes felújítását minden kedves megrendelőnknek kedvezménnyel vállaljuk. - Műbútorasztalos munkák: Szekrények, komódok, vitrinek, asztalok, stb. javítását, politúrozását, restaurálását, fényezését valamint teljes felújítását vállaljuk. Hívjon bizalommal! Kedvező ár kiváló minőség! Szállítás és munkafelmérés díjtalan! _x000D_
_x000D_
A Hagyományok Háza Budapesten a Budai Vigadó termében található (1011. Budapest, Corvin tér 8.), fenntartója az Emberi Erőforrások Minisztériuma. Az intézményben működő Népművészeti Módszertani Műhely a hagyományos paraszti kultúrát (elsősorban a kézművességet, néptáncot, népzenét, népköltészetet) közvetíti a mai kor embere számára is élhető műveltségként. A képen látható karikás ostor - mely 1978-ban készült és Nagy Lajos faragása -, itt a központban található meg. _x000D_
_x000D_
Az úgynevezett Szatyor Debrecen termelői piaca, ahol a kis- és őstermelők árusítják a portékájukat. A 2013-ban készült fotón szalonnát, szalámit, kolbászt árusító pult és piacozók láthatók. . A fotó a Debreceni Művelődési Központ tulajdona, a Homokkerti Közösségi Ház alkalmazottai készítették a fotókat.
A 2012-es debreceni Úszó Európa-bajnokság akkreditációs kártyája
Leírás
A képen Hosszú Katinka 2012-es debreceni Úszó Európa-bajnokságon viselt akkreditációs kártyája látható. Hosszú Katinka Pécsett született 1989-ben. Háromszoros világbajnok magyar gyors- és vegyes úszó, olimpikon. Az első olyan versenyző, aki egy időben tartja a világcsúcsot rövid pályán mindhárom vegyesúszó számban. 2014-ben az év úszónőjének választották. A dokumentumot képező laminált papír kártya a Kecskeméti Olimpiai Barátok Bóbis Gyula Köre gyűjteményében lelhető fel.
1845-ben gróf Károlyi István Fóton, a Károlyi birtokra olyan templomot kívánt építtetni, amely egyben családi temetkezőhelyül is szolgál. A tervek elkészítésére Ybl Miklóst kérte fel - s bár a szabadságharc és a gróf raboskodásának az idején szünetelt az építkezés-, 1855-re elkészült az építmény. Révhelyi Elemér 1930-1940 között készített, a tatai Kuny Domokos Múzeumban őrzött,tanulmányát láthatjuk a fóti templomról.