Makk Károly rendező az "Egy erkölcsös éjszaka" című film forgatásán.
Leírás
A Magyar Nemzeti Digitális Archívum és Filmintézet (MaNDA) tulajdonában lévő, fekete-fehér, 18x24 cm-es fényképen Makk Károly (1925-) rendező egy férfi kollégájával együtt, négykézláb állva vizsgálja a kanapén ülő szinésznő lábát az "Egy erkölcsös éjszaka" című film belső forgatási helyszínén. Makk Károlynak ezt a filmjét 1977-ben mutatták be, a főbb szerepekben Cserhalmi Györggyel, Psota irénnel és Makay Margittal. http://www.filmkatalogus.hu/Egy-erkolcsos-ejszaka--f5897.
A kártyacsomag a kecskeméti Szórakaténusz Játékmúzeum és Műhely tulajdonában van. A múzeum a játékok történetét, a kultúrában betöltött szerepét kutatja, ezeket a saját berkein belül bemutatja. A játékkészítést, mint népművészeti ágazatot is bemutatja.
A képeslapon színes térkép látható Balatonföldvár városáról. Az utcák nevei mellett 14 pont jelöli az éttermek közintézmények és egyéb szolgáltatóegységek helyét. Az eligazodást piktogramok, épületek rajzai is segítik. Megjelölésre került a vasútállomás és a hajóállomás is. A lap a budapesti Cartographia Kiadó gondozásában jelent meg, és 2,5 forintos áron volt kapható az 1970-es években. A bemutatott darab a keszthelyi Balatoni Múzeum Képeslaptárát gazdagítja.
A képeslapon Balatonfüred térképi rajza látható a turisztikai szempontból jelentős helyszínek kiemelésével. A múzeumok, szállók mellet lapon helyet kaptak a főbb egészségügyi intézmények, a pályaudvar és a kikötő is. A jobb felső sarokban a város címere látható. A címer első mezejében 12 hullámos arany pólya, hátulsó mezejében kereszt alakban elhelyezve arany szőlőfürt, klasszikus dór oszloprendű timpanonos épülethomlokzat, feltörő, két oldalt leomló sugarú vízforrás és egy hajó kormánykereke utal város jellegzetességeire. Az 1980-ból származó lap Budapesten készült a Cartographia kiadó gondozásában, és három forint ötven filléres áron került forgalomba. A képen látható darab a keszthelyi Balatoni Múzeum Képeslaptárában lelhető fel.
A képeslap az 1910-es évekből származik, szerzője a kor legmodernebb közlekedési eszközeit zsúfolja össze a keszthelyi öbölbe. A léghajók repülőgépek, automobilok az 1910-es években igen drága luxuscikkek voltak, és ritka kuriózumnak számítottak. A vízióban ezek elterjedését várta az alkotó. A fekete-fehér levelező lapot Sujánszky József adta ki, a postatörténeti relikvia jelenleg a keszthelyi Balatoni Múzeum Képeslaptárában lelhető fel.