A Magyar Ferences Könyvtár Gyöngyösi Műemlékkönyvtára gyűjteményében található kiadvány a Keresztény Remekírók sorozat 8. köteteként jelent meg 1944-ben. A Szent István Társulatnál napvilágot látott kiadvány Rajeczky Benjámin (1901-1989) ciszterci szerzetes, zenetörténész fordításában Szent Methodios, Szent Ambrus, Szent Jeromos és Szent Ágoston szűzességgel kapcsolatos írásait közli.
A Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum gyűjteményében található plakát a Magyar Divatcsarnok 1937-es jubileumi téli vásáráról tudósít. A megnyitásának 40. évfordulóját ünneplő Rákóczi úti nagyáruház méltó versenytársa volt az Andrássy úton pár évvel korábban nyílt Párizsi Nagy Áruháznak.
Soltész István (1926-) újságírónak 1981-ben a Zrínyi Könyvkiadó gondozásában jelent meg a példánkban szereplő "El kell menni katonának - A falusi ember és a régi katonáskodás" című kötete. Ebben a monografikus munkában a háborúskodásnak a parasztember életmódjára, érzelmi és szellemi világára, díszítőművészetére és folklórjára gyakorolt hatását elemzi a szerző. A hiánypótló gyűjteményes kötetről Kriza Ildikó (1939-) néprajzkutató közölt recenziót az Etnográfia és a Hungarológiai Értesítő c. szaklapok 1983-as évfolyamaiban.
A kaposvári Együd Árpád Kulturális Központ Bors-Honty Művészeti Könyvtárának gyűjteményében található kötet 1985-ben jelent meg a Móra Könyvkiadónál. A Pilinszky János (1921-1981) költő verses meséit tartalmazó, A nap születés címet viselő kiadványt Bálint Endre (1914-1986) festő, grafikus illusztrációi díszítik.
A Lyukasóra irodalmi, művészeti, közművelődési folyóirat 1992-ben jött létre. Alapítója a Magyar Írók Egyesülete, első szerkesztője pedig Varga Domokos (1922-2002) volt. A havi (jelenleg kéthavi) rendszerességgel megjelenő "olvasói lap" szerkesztői és szerzői rendszeres találkozókra hívják az irodalmat szerető közönséget és ezeken az olvasótalálkozókon neves művészek előadásában kelnek életre klasszikus és kortárs irodalmi művek. A példánkban látható fotókon, melyek a mezőkövesdi Városi Galériában készültek, a lap négy egykori szerkesztője (Lukácsy Sándor, Gyurkovics Tibor, Mészöly Dezső és Lator László) látható.