Magyar Híradó 167. (1927. május). A XXI. Budapesti Nemzetközi Vásár
Leírás
A Magyar Film Iroda (MFI) 1927 májusában készített filmhíradójának 3. tudósítása a XXI. Budapesti Nemzetközi Vásárról számol be. A tudósítás inzert szövege: „A XXI. Budapesti Nemzetközi Vásár. Építkezések és előkészületek a vásár színhelyén. Auguszta kir. hercegasszony megtekinti a László-gyár előkészületeit.” (ff, néma). A Magyar Nemzeti Digitális Archívum és Filmintézet tulajdonában lévő híradó a Filmhíradók Online weboldalon tekinthető meg.
Magyar Híradó 168. (1927. május). Görgey Artúr fővezér egykori főhadiszállása a Városmajorban
Leírás
A Magyar Film Iroda (MFI) 1927 májusában készített filmhíradójának 4. tudósítása Görgey Artúr emléktáblájának avatásáról számol be. A tudósítás inzert szövege: „A Hadtörténelmi Múzeum emléktáblával jelölte meg Görgey Artúr fővezér egykori főhadiszállását a Városmajorban, ahonnét Budavár ostromát irányította.” (ff, néma). A Magyar Nemzeti Digitális Archívum és Filmintézet tulajdonában lévő híradó a Filmhíradók Online weboldalon tekinthető meg.
Kossuth Lajos német nyelvű levele Guyon Richard tábornokhoz
Leírás
Kossuth Lajos 1849. július 16-án Guyon Richard tábornokhoz írt levele egy a Jellasics erőinek megtörését célzó haditervet ismertet. Az 1848-49-iki Magyar Szabadságharcz Története c. könyv mellékletében szereplő német nyelvű levél mellett annak magyar fordítása is olvasható. A dokumentumot tartalmazó kötetet a hódmezővásárhelyi Németh László Gimnázium és Általános Iskola őrzi.
A képen egy budapesti zöldséges kirakata látható a hiperinfláció időszakában a második világháború után. A tojás ára adp-ben van megadva, ami az adópengő rövidítése. Az adópengő egy történelmi magyar pénzegység, melyet 1946. január 1-jén vezettek be elszámolási egységként, és 1946. július 31-ig volt törvényes fizetőeszköz, amikor a pengővel együtt kivonták a forgalomból. A fényképet a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum őrzi.
Markó István illatszerboltjának díjnyertes kirakata Balassagyarmaton 1951-ben. A képen a korszellemnek megfelelően Sztálin és Gerő Ernő fényképe látható. A fényképet a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum őrzi.