Bakócz Tamás portréja Dolinay Gyula Történelmi arcképcsarnok című 1909-ben megjelent művében látható. A kötet egyik példányát a hódmezővásárhelyi Németh László Gimnázium és Általános Iskola őrzi.
Magyar Híradó 340. (1930. augusztus). Ünnepségsorozat Szent Imre halálának kilencszázadik évfordulóján, Budapesten
Leírás
A Magyar Film Iroda (MFI) 1930 augusztusában készített filmhíradója Szent Imre halálának évfordulója alkalmából megtartott nagyszabású budapesti ünnepségsorozatról számolt be. A híradás inzert szövege: "Káprázatos fénnyel ünnepelték meg országszerte Szent Imre királyfi halálának kilencszázadik évfordulóját. A fővárosban lefolyt ünnepségekre mintegy hatszázezer magyar és külföldi látogató érkezett Budapestre. A különböző nyelveken tartott eucharisztikus gyűlések sorozatát Sincero bíboros, a pápai követ miséje nyitotta meg a vérmezőn… Serédi hercegprímás… és Sincero Alajos bíboros megérkezik a vérmezőre. "Boldog vagyok, hogy a szentatya különleges áldását tolmácsolhatom. Isten védje, oltalmazza Magyarországot és kormányzóját!” Krisztus király diadalútja a Dunán. A menet a Bazilikából a hajókhoz vonul. az oltáriszentséget vivő hajó. Szent-István napján több mint félmillió ember kísérte végig diadalútján a Szent-Jobbot. A tiroli küldöttség óriási feszülete a menetben. Tűzijáték a Gellérthegyen." A Magyar Nemzeti Digitális Archívum és Filmintézet tulajdonában lévő híradó a Filmhíradók Online weboldalon tekinthető meg.
Orseolo Péter portréja Dolinay Gyula Történelmi arcképcsarnok című 1909-ben megjelent művében látható. A kötet egyik példányát a hódmezővásárhelyi Németh László Gimnázium és Általános Iskola őrzi.
Werbőczy István portréja Dolinay Gyula Történelmi arcképcsarnok című 1909-ben megjelent művében látható. A kötet egyik példányát a hódmezővásárhelyi Németh László Gimnázium és Általános Iskola őrzi.
II. Béla portréja Dolinay Gyula Történelmi arcképcsarnok című 1909-ben megjelent művében látható. A kötet egyik példányát a hódmezővásárhelyi Németh László Gimnázium és Általános Iskola őrzi.