A Magyar Film Iroda Rt. 93. számú heti híradója teljes hosszában az 1925. évi őszi, mezőhegyesi vadászatról tudósít. A Békés megyei Mezőhegyes település 1945 előtt híres volt vadászatairól, mely alkalmakon Horthy kormányzó mellett számos más, illusztris magyar és külföldi vendég részt vett. A híradófilm eredeti anyagai a MaNDA és Filmintézet gyűjteményében találhatók.
A Magyar Film Iroda Rt. 94. számú heti híradója (1925) negyedik eseményében tudósít egy a Cegléd környéki pusztában rendezett lakodalomról, melyen lóháton érkező "betyárok" rabolják el a fiatal menyasszonyt. A nőrablás ősi szokása ebben az esetben szegénylegények igénybe vételével valósul meg. A valószínűleg megrendezett jelenetsor végén a lakodalmas sokadalom egy része az elrabolt nő nyomába ered. A filmhíradó eredeti anyagai a MaNDA és Filmintézet gyűjteményében találhatók.
A Magyar Film Iroda Rt. 95. számú heti híradója (1925) második eseményében tudósít a derecskei (Hajdú-Bihar megye) leventék egyesületének zászlószentelési ünnepségéről. A ceremónián Horthy Miklós kormányzó mellett Rakovszky Iván belügyminiszter is megjelent. A szertartások elvégzése után az összejövetelt díszfelvonulás zárta. A híradófilm eredeti anyagai a MaNDA és Filmintézet gyűjteményében találhatók.
A Magyar Film Iroda Rt. 133. számú heti híradója (1926) első eseményében tudósít a Balatoni Tudományos Élettani Intézet alapkőletételéről, Tihanyból. Az ünnepi alkalomra megjelent többek között Klebelsberg Kuno, Hóman Bálint és Bethlen István is. A Magyar Biológiai Kutatóintézet végül 1927-ben jött létre, 1951-től az MTA fennhatósága alatt működött, jelenleg pedig a Balatoni Limnológiai Kutatóintézet nevet viseli. A híradó eredeti anyagai a MaNDA és Filmintézet gyűjteményében találhatók.
A Magyar Film Iroda Rt. 129. számú heti híradója (1926) első eseményében tudósít az Angolparkban (Városliget) megrendezett Poliklinika Napról. A 19. század végén létrejött, 1921-től Apponyi Albert nevét viselő klinika („Budapesti Általános Rendelő Gyógyintézet”) célja a szegény sorsú járóbetegek kezelése volt. A Szövetség utcában működő intézmény később a Péterfy Kórházba olvadt. A ligeti rendezvény fellépői között szerepelt Simán Erzsébet költőnő is. A filmhíradó eredeti anyagai a MaNDA és Filmintézet gyűjteményében találhatók.