Tihanyban a húsz méter magas bazalttufa falba vájt barlanglakásokat feltehetően I. András király által Tihanyba telepített szerzetesek készítették. Később a tihanyi apátságot alapító király felesége, Anasztázia kijevi nagyhercegnő, görögkeleti szerzeteseket hozatott, akik beköltöztek a barlanglakásokba. A cellák közül már csak három látható, de így is az egyetlen remetetelep, mely Európában épségben megmaradt. _x005F_x000D_ A Balatoni Múzeum Fotótárának a tulajdona a Remetebarlangokról készült fotó.
Repülőgép hasítja az eget a Balaton grafikus ábrázolása fölött. Wilbur és Orville Wright közel harminc év kísérletezése után Flyer I nevű szerkezetükkel 1903. december 17-én délelőtt 12 másodperces időtartamú emelkedéssel végrehajtották az első történelmi jelentőségű repülést az észak-karolinai Kitty Hawk mezején. Azóta a repülőgépek hatalmas fejlődésen mentek át, a velük való közlekedés mára a hétköznapok része lett. A keszthelyi Balatoni Múzeum Képeslaptárának tulajdona a kép.
Több szabadalom és találmány volt szükséges a gőzhajó létrejöttéhez. Az első kísérletek után a francia Claude de Jouffroy és társai által épített gőzhajó, a Palmipède 1776-ben sikeres próbaútja a Doubs folyón az első a gőzhajózás történetében. A kép a Balatoni Múzeum Képeslaptárának tulajdona.
A képen egy merinói nyáj látható legeltetés közben. A fotó Kundpusztán készült, a Rippl-Rónai Megyei Hatókörű Városi Múzeum digitális gyűjteményében is megtekinthető. Ez a juhfajta a legnemesebb gyapjútermelő a világon. Nyugat-Ázsiából származik. Európában felhasználták a kevésbé finomgyapjas juhok nemesítésére. Külsejét tekintve kisebb, zömökebb a többi fajtánál, gyapja finom, és folyamatosan nő. Színe ezüst és fehér. A bundáját a bőr magas faggyútartalma védi.
A képen az esztergomi Stühmer üzlet belső részlete látható. A hölgy vélhetően a gyár egyik alkalmazottja korabeli divatos ruhában. Stühmer Frigyes alapította az első csokoládé gyárat országunkban 1868-ban. Mecklenburgi születésű cukrászmester a gyártási technológiát külföldi gépekkel korszerűsítette. 1879-ben aranyérmet szerzett a cukorkáival az országos kiállításon, Székesfehérváron. A védjegyet 1888-ban jegyezték be, 2006-tól az egri Stümher Kft. tulajdona.