Gróf Széchenyi Pál földművelés-, ipar- és kereskedelemügyi miniszter törvényjavaslatot terjesztett be az országgyűlés elé, a melyben fölhatalmazást kért arra, hogy 1885-ben Budapesten országos általános kiállítást rendezhessen. A törvényjavaslatot a képviselőház egyhangúlag elfogadta, és megalkotta az megszervezésre vonatkozó 1883. évi 12. törvénycikket. A kiállítás bizottsága kibocsátotta a kiállítás programját, a kiállítókhoz felhívást intézett. A program megvalósításához épületekre is szükség volt. A képen az Erdészeti csarnok látható.
A szürkenyakú koronásdarut bemutató információs tábla a debreceni Nagyerdei Kutúrparkban található. A tábla tartalmazza a fajt leíró információkat, a térkép segítségével mutatja beaz elterjedését, a tábla tetején pedig az élőlény tudományos (latin), német és angol elnevezése olvasható. A képeken jól megfigyelhető az állat színezete és testfelépítése. A főbb adatok, mint a testhossz, a tojások száma és a költési idő hossza a tábla alján kerültek kiemelésre.
Aggteleki Nemzeti Park Baradla-barlang, jósvafői szakasz
Leírás
Az Aggteleki Nemzeti Park Baradla-barlangjának közismertebb neve az "Aggteleki Cseppkőbarlang". Ez a barlang Magyarország talán legismertebb természeti jelensége. A Világörökség részét képező barlangrendszer 25 km hosszúságú, melynek 5,3 km-es szakasza Szlovákiában található. Hazánk legkiemelkedőbb, legrégebben kutatott, legismertebb barlangtani értéke, melyet még a múlt században a világ második, leghosszabb barlangjaként tartottak nyilván.
Aggteleki Nemzeti Park Baradla-barlang,Tigris terem
Leírás
Aggteleki Nemzeti Park Baradla-barlangjának közismertebb neve az "Aggteleki Cseppkőbarlang" Ez a barlang Magyarország talán legismertebb természeti jelensége. A Világörökség részét képező barlangrendszer 25 km hosszúságú, melynek 5,3 km-es szakasza Szlovákiában található. Hazánk legkiemelkedőbb, legrégebben kutatott, legismertebb barlangtani értéke, melyet még a múlt században a világ második, leghosszabb barlangjaként tartottak nyilván.