A Zalakarosi Fürdő egyik jellegzetessége, hogy termálvízzel működik. Azokat a fürdőket, ahol a víz hőfoka az emberi test melegét meghaladja, termálfürdőknek nevezzük. A fogalomba bele tartoznak a gyógyfürdők is, de akadnak olyan meleg vizű fürdők, melyekről még nem bizonyított a gyógyhatás. Magyarország rendkívül gazdag a termálfürdők tekintetében.
A bibliai ihletésű cím arra utal, hogyan menthetjük meg a természet még menthető értékeit az “emberi érdekek özönvizén hajózva”. Kollányi Ágoston (1913-1988), a film rendezője, 1950 óta készített tudományos oktatófilmeket, melyeknek klasszikusa lett. Egyéni látásmódja meghatározta filmkészítési technikáját.
Az 1885-ben megrendezett Országos Általános Kiállítás legfigyelemreméltóbb épülete a kiállítás központi helyét elfoglaló, a főbejárattal szemben elhelyezkedő nagy Iparcsarnok volt, mely Ulrich Keresztély tervei alapján Kohn János elgondolása szerint épült. A hatalmas, neoreneszánsz stílusban készült kupolás épület négy diadalkapura emlékeztető bejárattal épült. A saroképületek téglából és kőből, az összeköttetések vasból és üvegből készültek.
Gyulakeszi község melletti magas bazaltkúpon épült IV. Béla király idejében. 1670-ig a rátóti Gyulaffy-család birtokában volt. - olvashatjuk a keszthelyi Balatont Múzeum levéltárában őrzött képeslap ismertetőjében. A kép címe: "A csobánci vár látképe a Szerelmey-féle Balaton-albumból (1848)"
A balatoni régió ősidők óta folyamatosan lakott területe hazánknak, s ezért szinte minden történelmi korból találhatóak itt emlékek. Várak, várromok, középkori templomok, csodálatos kastélyok őrzik a múltunkat. A keszthelyi Balatoni Múzeum levéltárában kutatásai engedéllyel megtekinthető a Balaton vidék történelmi műemlékei "az első sorozat tartalma" című dokumentum.