A fotó 1961-ben készült a Nagyerdei Kultúrparkban, mely abban az évben jött létre az 1958-ban megnyílt az állatkert és az 1960-ban átadott a "Lúdas Matyi" Vidámpark összevonásából. A képen egy páva kakas látható széttárt farktollakkal. A pávát Nagy Sándor hozta először Európába, ahol csakhamar elterjedt mint háziállat, vadasparkok, állatkertek kedvelt dísze. A páva tolla és a toll mintázata kedvelt díszítőelem napjainkban is. A fekete-fehér múlt századi fénykép a Nagyerdei Kultúrpark fotógyűjteményében lelhető fel.
Meghívó Katona József születésnapja alkalmából megrendezett programokra
Leírás
A Bács-Kiskun Megyei Katona József Könyvtár tulajdonában lévő kisnyomtatvány 1998-ban készült. Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzatának meghívója Katona József (1791-1830) születésnapja (november 11.) alkalmából megrendezett programokra.
A hódmezővásárhelyi Tornyai János Múzeumban van a 90.100 leltári számú, Barcsay Jenő: Cím nélkül, No. 4. című műalkotás leírókartonja, amelyen ez olvasható: "alul és felül fekete sávval keretezett okkersárga képfelület, melyben fehér és fekete síkidomok (félkörök, körszeletek, téglalapok és négyzet ) láthatóak." Nagybarcsai Barcsay Jenő (1900– 1988) Kossuth-díjas magyar festő, grafikus, művésztanár és tanár egyik konstruktivista alkotását ismerteti a leírókarton.
A Kecskeméti Ifjúsági Otthon Kreatív műhelyében készült a fehér alapon zöldes színű papírdúcnyomat, ami egy teknőst ábrázol. A grafikát Kovács Hajnal készítette 2001-ben.
A fényképen az 1925-26 tanévben végzett debreceni református teológusok tablója látható, melyet a Tiszántúli Református Egyházkerület Nagykönyvtárában őriznek. A fotón látható 22 "diák" a kor felsőoktatási törvénye szerint megszervezett Debreczeni Magyar Királyi Tisza István Tudományegyetemen szerzett teológusi diplomát.