Az 1923-ban alapított Magyar Film Iroda Részvénytársaság (MFI) első heti filmhíradója 1924. február 27-én jelent meg a mozikban, mely folyamatos megjelenéssel és számozással 1944 végéig 1084 kiadást élt meg. A Magyar Nemzeti Digitális Archívum és Filmintézet birtokában van a Magyar Híradó 1927. évi májusi anyaga. A 170. sorszámmal ellátotott fekete-fehér dokumentum megtekintése során öt korabeli hírt ismerhetünk meg, köztük a harmadik film az Országos Munkásbiztosító Pénztár 400 ágyas új kórházának a felavatásáról adott hírt.
A mángorló kb. 60–70 cm hosszú és 10–15 cm széles, téglalap alakú fából faragott eszköz, alsó végén rövid nyéllel. Alsó lapjuk rendesen bordázott, felső lapjuk gyakran véséssel, ékrovással, karcolással, díszített. A vászonneműek mosás utáni kisimítására, fényesítésére, mángorlására a paraszt- és pásztorcsaládokon kívül a városi polgárság is használta. A képen látható sötétbarna színű, kemény fából készült mángorló a miskolci Herman Ottó Múzeum tulajdonában van.
A kalocsai Viski Károly Múzeum fotótárában őrzik a mohácsi busójáráson készített fényképet. A busójárás (horvátul pohod bušara) egy népszokás, a Mohácson és környékén élő, többségükben római katolikus vallású délszlávok farsangi alakoskodása. A mohácsi busójárás 2009-től szerepel az UNESCO szellemi örökség reprezentatív listáján. 2012 óta a mohácsi busójárás hungarikumnak számít.
A kecskeméti HELPI Ifjúsági Információs és Tanácsadó Iroda által közölt hír 2006. április 13-án jelent meg a Kecskeméti Lapokban. A közlemény szerint a HELPI ingyenes információs kiadványa 3500 példányban jelent meg, Életútmutató címmel. A kiadvány két szerkesztője Buknicz Éva Orsolya és Szabó Csaba volt.
Révhelyi Elemér (1889-1976) művészettörténész, muzeális értékű kutatási anyagának egy részét - Tata városához való kötődése miatta a végrendeletében - a tatai Kunyi Domokos Múzeumnak ajándékozta. Ebben a gyűjteményben található meg - a közel 3000 saját felvételei között - a gernyeszegi Teleki kastélyról 1930-1940 körül készített fénykép felvétele._x005F_x000D_