Tanulmányrajz, amelyen henger, gyümölcsök, drapéria és használati tárgyak véletlenszerűen elhelyezett együttese alkotja a csendéletet (szénrajz). A Kecskeméti Ifjúsági Otthon tulajdona.
A Hermelin című darab Szomory Dezső szatirikus komédiája,1992-ben a debreceni Csokonai Nemzeti Színházban mutatták be. A képen Dóka Andrea színművésznő látható. A hermelin a menyétfélék családjába tartozó, kistestű ragadozó (latin: Mustela erminea). Egész Magyarország területén előfordul, de leggyakrabban az Alföldön lehet megpillantani, a vizes élőhelyeket kedveli. Az Eurázsiai menyétnél nagyobb, testhossza 25-30 cm, farokhossza 10-14 cm, farokvége fekete színű.
A kecskeméti Erdei Ferenc Művelődési Központ bérlete 1999-ből. A Bács-Kiskun Megyei Katona József Könyvtár tulajdonában található az eredeti. A málna eredetileg erdei gyümölcs, Magyarországon őshonos, föld alatti tarackokat hajtó, kb. két méter magas félcserje.
A tihanyi Apátsági templom altemploma látható a képen. I. András király 1055-ben családi temetkező helyének építtette az altemplomot, a sír ma is megtekinthető. Az építmény hazánk román kori építészetének szép példája. A fotó a Magyar Nemzeti Múzeum Történeti Fényképtárának tulajdona.
Nyírbátor főtere látható a képeslapon a Hősök szobrával. Összesen negyvenhét levelezőlap található ebben az összeállításban Nyírbátorról, amelyek az 1900-2013-ig tartó időszakból valók. A Nyírbátori Kulturális Központ tulajdonában vannak az eredetik. Nyírbátor Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei kisváros, történelmi hangulatát a Báthory családtól kapta. Jelenleg a Nyírbátori járás és kistérség központja.