A debreceni Hortobágyi Múzeum (ma Déri Múzeum) kiadványa. Ősi magyar kutyák címmel dr. Hankó Béla munkája 1940-ből. A kutyák az emberiség őskorától kísérik életünket, ez a kiadvány a magyar kutyafajtákat mutatja be. A könyv a Déri Múzeum tulajdonában van.
A fekete-fehér fotón látható szekér a paraszti világ sokat használt eszköze volt, szinte minden szállítási feladatot ezekkel az eszközökkel láttak el. A szolnoki Damjanich János Múzeum Néprajzi Fotótára tulajdonában található a kép.
Rodolfó bűvészkelléke, a fekete, fehérpöttyös dobókocka egy második, hasonló eszközt rejt egy bűvésztrükk bemutatásához.. A bűvészet a cirkuszművészet részeként régóta szórakoztatja az érdeklődőket. A kép a kecskeméti Szórakaténusz Játékmúzeum és Műhely tulajdona 1970-ből.
Jókai Mór 1857-ben írta meg Dózsa György címmel négyfelvonásos, verses történelmi szomorújátékát. A darabot 1868. január 29-én mutatta be a Debreceni Színház, mai nevén Csokonai Nemzeti Színház. A dokumentumban a korabeli előadás plakátját tekinthetjük meg.
A Föld élőlényeiről tájékoztató kártyákat készített és adott ki a Nagyerdei Kultúrpark Nonprofit Kft. A kártyák az állatok élőhelyét, elterjedését, táplálkozását és életmódját is bemutatják. A dokumentumok a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával készültek. A képen bemutatott dél-amerikai tapír Dél-Amerika északi részén elterjedt faj.