1950-ben készült fénykép a Budapesti Történeti Múzeum archívumából az Aquincumi Múzeum leleteit ábrázolja. Az első római kori leleteket még 1778-ban találta egy óbudai szőlősgazda a mai Aquincum területén. A római padlófűtés (hypocaustum) maradványaira lelt, a leletek jelentőségét Schönvisner István egyetemi könyvtáros ismerte fel, ő azonosította Aquincum városával az egykori település maradványait.
Népművészeti kerámia, mintás kun pohár, Simon Antal munkája. A zöld színű, vésett kerámia 1977-ben került leltárba, jelenleg a Hagyományok Háza Népi Iparművészeti Osztályán található a fotója.
Párhuzamos valóságok című kiállítás bemutató szövege. Gajdán Zsuzsa és Aby Szabó Csaba kiállítása. Gajdán Zsuzsa 1954-ben Hajdúböszörményben, Aby Szabó Csaba 1951-ben Debrecenben született. A két Hajdú-Bihar megyei alkotó munkásságát az elvont, absztrakt látásmód jellemzi. A dokumentum a Debreceni Művelődési Központban található.
A hermelin, régies nevén hölgymenyét (latinul Mustela erminea) az emlősök (Mammalia) osztályába, a ragadozók (Carnivora) rendjébe, ezen belül pedig a menyétfélék (Mustelidae) családjába tartozó faj. A kitömött példány a kaposvári Rippl-Rónai Megyei Hatókörű Városi Múzeum gyűjteményében található. _x005F_x000D_
Takács István (1901-1985) festőművész tanulmányrajza. A mezőkövesdi alkotó a kéz anatómiájának tanulmányozására készítette a vázlatot, amely jelenleg a Takács István Kulturális Alapítvány gondozásában van Mezőkövesden.