A képen a Magyar Divatcsarnok reklámja látható 1938-ból. A Magyar Divatcsarnok Budapesten a Rákóczi út 74. szám alatt működött. A többgenerációs kereskedődinasztia, a Ruttkay család áruházában nagyarányú forgalom lüktetet a huszadik század első felében. Az államosításokat követően ebben az épületben kapott helyett az Otthon Áruház. A reklám csatos női kesztyűket hirdet nappabőrből öt és fél pengős áron. A fotó a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum gyűjteményének darabja.
A mángorló kb. 60–70 cm hosszúés 10–15 cm széles, téglalap alakú fából faragott eszköz, alsó végén rövid nyéllel. Alsó lapja bordázott, felső lapja gyakran véséssel, ékrovással, karcolással, díszített. A vászonneműek mosás utáni kisimítására, fényesítésére, mángorlására a paraszt- és pásztorcsaládokon kívül a városi polgárság is használta. A képen látható barna színű, díszítés nélküli, kemény fából készült mángorló a miskolci Herman Ottó Múzeum tulajdonában van.
A mángorló kb. 60–70 cm hosszú és 10–15 cm széles, téglalap alakú fából faragott eszköz, alsó végén rövid nyéllel. Alsó lapja bordázott, felső lapja gyakran véséssel, ékrovással, karcolással, díszített. A vászonneműek mosás utáni kisimítására, fényesítésére, mángorlására a paraszt- és pásztorcsaládokon kívül a városi polgárság is használta. A képen látható Sály településről származó barna színű, faragással díszített, kemény fából készült mángorló a miskolci Herman Ottó Múzeum tulajdonában van.
A kalocsai Viski Károly Múzeum fotótárában őrzik a mohácsi busójáráson készített fényképet. A busójárás (horvátul pohod bušara) egy népszokás, a Mohácson és környékén élő, többségükben római katolikus vallású délszlávok farsangi "alakoskodása". A mohácsi busójárás 2009-től szerepel az UNESCO szellemi örökség reprezentatív listáján. 2012 óta a mohácsi busójárás hungarikumnak számít.
A Bácshús név, közel negyven évvel ezelőtt hazánk egyik vezető márkája volt a magyar húspiacon. Az akkori idők több ezer tonnás belföldi Bácshús húskészítmény fogyasztása számunkra, akik részben részesei lehettünk ezen termékek sikerének, azt a gondolatot sugallta, hogy nem késő még ezt a márkát visszahozni a magyar fogyasztók asztalára.; olvashatjuk a cég http://www.bacshus.hu; bemutatkozó felületén. A kalocsai Viski Károly Múzeumban őrzött - egy a Bácshús által üzemeltetett -, hentesüzlet eladóját megörökítő fotó az 1980-as években készülhetett.