A képen a Párisi Nagy Áruház reklámplakátja látható. A Párisi Nagy Áruház épülete a budapesti Andrássy út déli oldalán található. A szecessziós és neoreneszánsz jegyeket viselő épület Petschacher Gusztáv tervei szerint épült1882-ben. Kezdetben itt működött A Terézvárosi Casino, majd 1909-ben az új tulajdonos áruházzá alakíttatta. Az új épület 1911. március 3-án nyílt meg a nagyközönség előtt, ez volt az ország első modern áruháza. A plakát, mely 1938-ból származik Vermes László grafikus munkája. A női tavaszi kabátot 10 pengő 80 filléres áron reklámozó kiadvány Bakács Pál nyomdájában készült. A fotó a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum gyűjteményének darabja.
A képen a Nektár gyógytápsör reklámplakátja látható. A Nektár sört annak idején, a nagy államosítások után (1948) a Dreher sörgyárból valamint a Polgári és Királyi sörfőzdéből kialakított Kőbányai Sörgyár Nemzeti Vállalat kezdte el gyártani. A címkéjén „Gyógytápsör” megnevezés volt olvasható. Édeskés ízét a magas, le nem erjesztett cukortartalmának köszönhette. Alkoholtartalma maximum 1% lehetett. Akkoriban így ajánlották terméküket: „Üdít! Életkedvet, kedélyt és derűt ad. Táplál! Mert van benne szénsav, fehérje, élesztő, maláta és nagy kalóriaérték. Orvosol! Csontképző, tejképző, altató, szíverősítő, étvágygerjesztő anyagokat és B-vitaminokat tartalmaz.” Hasznosnak tartották még: vérszegénység, kimerültség, érelmeszesedés, lázas állapot, ideges zavarok, bőrkiütések esetén, sőt a skorbut megelőzésére is. Karrierje egészen a rendszerváltásig tartott. A terméket népszerűsítő fotó a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum gyűjteményének darabja.
A képen a budapesti Rákóczi út 12. szám alatt egykor működött ruházati áruház reklámja látható. A Gutmann-sarok épülete a Rákóczi út és Síp utca sarkán áll, az épület és a portál egyszerre épült Wälder Gyula építész tervei szerint az 1930-as évek derekán. Gutmann J. és Társa ruházati áruház jellegzetes védjegye az elszakíthatatlan ruhát húzó embereket ábrázoló embléma volt, ez nem csak a plakáton figyelhető meg, de egykor épület oromzatát is díszítette. Később az államosításokat követően a Verseny Áruház vette át a Gutmann áruház helyét. Az 1937-ből származó plakát pamut szövetből készült nadrágokat és szoknyákat reklámoz 17,8 és 9,8 pengős árban.
A képen a Magyar Divatcsarnok reklámja látható 1935-ből. A Magyar Divatcsarnok Budapesten a Rákóczi út 74. szám alatt működött. A többgenerációs kereskedődinasztia, a Ruttkay család áruházában nagyarányú forgalom lüktetet a huszadik század első felében. Az államosításokat követően ebben az épületben kapott helyett az Otthon Áruház. A reklám elegáns ruhakalapot és taft sálat hirdet. A taft sűrű kötésű, sima felületű kelme, mely fényes selyem, vagy műselyem szálakból készült. Nagy formatartású, de könnyen gyűrődő anyag. A fotó a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum gyűjteményének darabja.
A képen a budapesti Rákóczi út 12. szám alatt egykor működött ruházati áruház reklámja látható. A Gutmann-sarok épülete a Rákóczi út és Síp utca sarkán áll, az épület és a portál egyszerre épült Wälder Gyula építész tervei szerint az 1930-as évek derekán. Gutmann J. és Társa ruházati áruház jellegzetes védjegye az elszakíthatatlan ruhát húzó embereket ábrázoló embléma volt, ez nem csak a plakáton figyelhető meg, de egykor épület oromzatát is díszítette. Később az államosításokat követően a Verseny Áruház vette át a Gutmann áruház helyét. Az 1939-es plakát meleg nyári napokban is kényelmes viseletet biztosító öltönyöket reklámoz. A termékeket népszerűsítő fotó a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum gyűjteményének darabja.