A filmrészlet jogtulajdonosa a Magyar Nemzeti Digitális Archívum és Filmintézet (MaNDA. Az intézetet 2011-ben hívta életre a kormány önálló közgyűjteményként. Az intézet célja az eddig elszórtan működő digitális archívumok rendszerének összekapcsolása. A végső cél a magyar kulturális örökség egységes szabvány szerinti digitalizálása, bemutatása.
A 6,5x9,5 centiméteres fekete-fehér képen egy lovaskatona látható az I. világháború idejéből. Az Osztrák–Magyar Monarchia haderején belül 10 lovashadosztály (8 közös hadseregbeli és 2 honvéd) létezett, azok mindegyike 2 lovasdandárból (24 és 1/4 lovasszázad), 1-2 lovas géppuskás osztagból, 1 lovas tüzérosztályból (3 üteg), 4 lovas lőszeroszlopból, egészségügyi intézetekből, 1 lovas távíró osztagból, lovas ellátó-oszlopból, 1 vonatszázadból állt. Ütközetlétszáma 3600 lovast, 4 géppuskát, 12 löveget tett ki. Az I. világháborúban tíz olyan honvédhadosztály – nyolc gyalogos és két lovas – létezett, amely a háború mind az öt esztendeje alatt fennállott, s azt a különböző hadszíntereken végigharcolta. A fotó a keszthelyi Balatoni Múzeum tulajdona.
A 6,5x9,5 centiméteres fekete-fehér képen egy lovaskatona látható az I. világháború idejéből. 1913-ban alakult meg négy honvéd lovasdandárból a budapesti 5. és a debreceni 11. honvéd-lovashadosztály, melyek a honvéd lovassági felügyelő közvetlen alárendeltségében álltak. Az eredeti kép a keszthelyi Balatoni Múzeum Fotótárában lelhető fel.
A Magyar Honvédség Kecskeméti Repülőkórházának az épületében a katonák mellett civil betegeket is elláttak az orvosok. Magyarország NATO csatlakozását követően hadseregünk az euroatlanti szövetségbe integrálódott. A Magyar Honvédség feladatai jelenünkben a NATO-val és az Európai Unióval összhangban alakulnak. A képnek a HELPI Ifjúsági Információs és Tanácsadó Iroda a jogtulajdonosa.
A Történelmi arcképcsarnok című könyv híres magyar uralkodók, királyok és történelmi személyek képét mutatja be az érdeklődőknek. A kötetet 1897-ben, az Országgyűlési Értesítő Kő- és Könyvnyomdája Részvénytársaság adta ki. A megjelenített személyekről idealizált, elképzelt képek kerültek a kötetbe. A könyv a Németh László Gimnázium és Általános Iskola tulajdona.