A Szegedi Csillagvizsgáló képe a szegedi Móra Ferenc Múzeum birtokában lévő képeslapon. Szegeden a hetvenes évek közepéig a Béke-épület tetején működött az Uránia bemutató csillagvizsgáló. Később ez a terem az egyetemhez került, és csak ritkábban váltak lehetővé iskolai csoportok számára távcsöves megfigyelések. _x005F_x000D_
A szegedi Móra Ferenc Múzeum tulajdonában lévő színes képeslapon Szegedről készült légifelvétel látható. Az 1994-ben készült kép előterében a Dóm, hátul pedig a Belvárosi híd látható.
Erdőrészlet lépcsős vízeséssel, tájkép, képeslap. A Fátyol-vízesés a Heves megyei Szilvásvárad fölötti Szalajka-völgy egyik fő nevezetessége, hazánk egyik kiemelkedő természeti szépsége. A Szalajka-patakot karsztforrások (Szikla-forrás, Szalajka-forrás) táplálják.
A 24 oldalas dokumentum Tolna megye térségéről ad leírást. A kiadvány elején térképet találunk a megye településeiről, úthálózatáról, melyet egy jelmagyarázat követ. A megye térségenként kerül bemutatásra, így találunk leírást Szekszárd, Paks, Tamási, Dombóvár és Bonyhád turisztikai és kulturális nevezetességeiről. Minden térség bemutatásához szálláslista is tartozik. A 2001-es évre vonatkozó kiadvány a Gazdasági Minisztérium támogatásával készült, kiadta a Tolna Megyei Humán Szolgálatok Központja Turisztikai Irodája. Fellelhető a bonyhádi Solymár Imre Városi Könyvtárban.
A Gligor Róbert László által készített 53 oldalas turisztika kiskalauz a A Nyárád mente természeti és kulturális értékeit mutatja be. A Nyárád a Maros baloldali mellékfolyója Romániában, Erdélyben, Maros megyében. A Nyárád vízgyűjtő területe nagyjából egybeesik Nyárádmente nevű néprajzi tájegységgel, ami Székelyföldhöz, ezen belül Marosszékhez tartozik. A vidék Erdély egyik legsűrűbben lakott területének számít: 66 településen több mint 40 ezer ember lakja. A kiadvány a bonyhádi Solymár Imre Városi Könyvtárban lelhető fel.