A keszthelyi Balatoni Múzeum Képeslaptárában található 1943-ban készült képeslapon a Hévíz-gyógyfürdő Erdei sétánya látható. A környezetszennyezés a természetes és épített környezet kedvezőtlen irányú megváltoztatása, a környezeti elemek- mint a levegő, a víz, a talaj- előnytelen összetétel-változásával és minőségromlásával járó tevékenység, illetve jelenség vagy maga az előnytelen összetétel-változást és minőségromlást okozó anyag. A környezetszennyezés lehet fizikai (zajszennyezés, hőszennyezés, fényszennyezés), kémiai (szennyvíz, talajszennyezés, túlzott agrokemizálás) vagy biológiai természetű (mesterségesen átalakított (például GMO) vagy tájidegen élőlények alkalmazása)._x005F_x000D_ _x005F_x000D_ _x005F_x000D_ _x005F_x000D_
Közel negyven évvel ezelőtt kezdte meg működését a Bácshús néven közismertté vált húsfeldolgozó üzem. A nyolcvanas évek egyik vezető márkájának az elterjedése a húspiacon a kidolgozott arculat és a gondos szakértői munka eredménye volt. A kalocsai Viski Károly Múzeumban őrzött - egy a Bácshús által üzemeltetett -, hentesüzletet bemutató fotó az 1980-as években készülhetett.
A karácsonyi üdvözlőlap Magyarország Európai Unióhoz való 2004-es csatlakozása alkalmából jelent meg 2003-ban. Képes felén térkép látható a korábbi, a csatlakozó és a további tagjelölt országok feltüntetésével. A lapot a Balaton Régió Európai Információs Pont küldte a Balatoni Múzeumnak 2003. decemberében, azóta a múzeum Képeslaptár gyűjteményét gazdagítja.
Vitorlások a Velencei tó vizén. Fekete- fehér képelap, 1961-ből. A Velencei-tó Magyarország harmadik legnagyobb természetes tava, a napsütés hatására, valamint a sekély, átlagosan 1,5 m-es mélysége miatt Európa egyik legmelegebb tava: a víz hőmérséklete elérheti a 26-28 °C-ot is.
A képeslapon térkép látható Balatonfüred fontosabb helyeiről. Az utcanevek mellett 18 pont jelöli az éttermek szállók, benzinkutak, múzeumok helyét. Az eligazodást piktogramok, épületek rajzai is segítik. Megjelölésre került a vasútállomás, a buszpályaudvar és a hajóállomás is. A lap a budapesti Kartográfiai Vállalat kiadásában jelent meg, és 2 forintos áron volt kapható az 1970-es években. A bemutatott darab a keszthelyi Balatoni Múzeum Képeslaptárát gazdagítja.