A fényképen látató kép Balatoni Múzeum Képeslaptárában tekinthető meg eredetiben. A fotón a hullámzó Balatont látjuk és a köveken, vízben sütkérező, élelem után kutató sirályokat. A sirályok a lilealakúak rendjébe tartozó család. Több mint 50 faj tartozik ide. Közülük a legismertebb az ezüstsirály, mely Magyarországon védett, eszmei értéke 25000 Ft.
Lysoform fertőtlenítő reklám az I. világháború idején
Leírás
A Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeumban lévő fekete-fehér 9x14 cm-es hirdetésen egy vasúti kocsi kupéja látható az ülésekkel kárpittal. Az 1910-es évekből származó hirdetésen egy egyenruhás alak, vélhetőleg egy korabeli közegészségügyi alkalmazott, fecskendőszerű permetezővel Lysoform fertőtlenítőt pumpál a falra. A reklám szövege a következő: "Ragályos betegség esetén fertőtlenítésre langyos lysoform-oldattal. Nem támadja meg a fát, szövetet és fémeket." A Lysoform, formaldehyd és káliszappan vizes oldata. Hatásos fertőtlenítő szer, 1901 óta van forgalomban.
A tokodaltárói szénbánya részlete. Képeslap 1922-ből.
Leírás
A keszthelyi Balatoni Múzeumban található fekete-fehér, 1922-ben kiadott képeslapon a tokodaltárói szénbánya részlete látható: egy rosszul megvilágított üreg, melyen egy sínpár vezet keresztül. Tokodaltáró Komárom-Esztergom megye keleti részén, Dorogtól 4, Esztergomtól 10, Budapesttől 42 km-re fekszik. A mai település a létrejöttét a bányászatnak köszönheti; így nevében az "altáró" is a szénbányászatra utal. A 19. század végén fejlődésnek induló és még a II. világháborúban is prosperáló helységben az ötvenes évek közepétől indult meg a bányászat fokozatos visszafejlesztése, az utolsó bányát 1967-ben zárták be.
A Magyar Nemzeti Múzeum Történeti Fényképtárban látható, Horváth Zoltán által készített fekete-fehér képen Kalocsa patakjának, a Vajasnak a kanyarulata látható. A Vajas a Kalocsát ketté szelő, egykor folyó, ma már patak, illetve csatorna.
Balatonboglár 6300 lakosú város a Balaton déli partján. Lankás, dombos, szép vidék, keleten Balatonlelle, nyugaton Fonyód, a tó északi partján, szemben Révfülöp a szomszédja. Környezeti kultúráját a szőlő és a gyümölcs uralja évszázadok óta. A város látványát a két vulkanikus eredetű helyi védettségű terület a Várdomb és Temetődomb határozza meg. A képeslapon, mely a keszthelyi Balatoni Múzeum levéltárában található, a Várdomb látható.