A Debrecenben található két tiszafa kora 70-75 év, magassága 6-7 méter. 1981 óta védettek. a többtörzsű egyed körmérete 170 cm, az egytörzsű egyed körmérete 97 cm. A régi botanikus kert maradvány növényanyagából származik.
Helikon a görög mitológiában a Múzsák lakhelye. A Helikon ligetet gróf Festetics Tasziló 1883-ban adta Keszthely városának örökös használatra. Az átadott területet az akkori igényeknek megfelelően parkká alakíttatta és vállalta a fenntartását. A Helikon park fő sétánya nyílegyenesen vezet a Balaton partra. A sétány mellett egy 8 lábon álló, kupolás emlékmű látható, melyet 1921-ben az újkori Helikon ünnepségek 100 éves évfordulójára emeltek.
Üdvözlet Szegedről - Képeslap 1943-ból. Az összeállításon a korabeli nevezetes épületeket láthatjuk: Kultúrpalota, Hősök kapuja, Tisza-híd, Tiszaparti részlet a Kultúrpalotával, Kárász utca. Fotózta Bölcsházy László. Szeged megyei jogú város; Magyarország negyedik legnépesebb városa; Csongrád megye székhelye; a Tisza és a Maros folyók találkozásánál terül el; A terület az újkőkor óta lakott. http://hu.wikipedia.org/wiki/Szeged és szeged.hu és szegedvaros.hu és a képtalálatok.
Hód-Mező-Vásárhely története Szeremlei Samu A közművelődés története 1526-1848 V. kötetének második része A kötet Hódmezővásárhely és környékének történetét mutatja be 1526-tól 1848-ig. Kortárs információk a városról: http://www.hodmezovasarhely.hu/oldalak/a-varos-tortenete-27 és http://hu.wikipedia.org/wiki/H%C3%B3dmez%C5%91v%C3%A1s%C3%A1rhely _x005F_x000D_ _x005F_x000D_
Az fővárosi Atheneum Kiadó gondozásában a múlt század elején megjelent képeslapon budapesti nevezetességek láthatóak: Vajdahunyad, Erzsébet-híd, Országház, Erzsébet-kilátó, Halászbástya. A lapon a Lillafüredi kastély és a Dörge Frigyes Bank épülete is megjelenik. A Dörge Frigyes Bank volt a magyar királyi osztálysorsjegy fő árusítóhelye. A lap a keszthelyi Balatoni Múzeum Képeslaptárában lelhető fel.