Tapolcai Lapok első évfolyamának 7. számában olvasható a következő idézet: "Már 14 m mélyre lementek, midőn robbantás után észrevették a munkások, hogy a kút gödrének délnyugati oldalán egy nyílás támadt, melyen keresztül egy ember összekuporodva átbújhat. A kíváncsiság csakhamar rábírt néhány vállalkozó szellemű embert, hogy betekintsenek a nyílásba. Nagy meglepetéssel tapasztalták az első kutatók, hogy a szűk nyílás csakhamar egy szélesebb folyosóvá lesz, mely másfél métertől négy-öt méter magasságúvá is válik. Ma már úri emberek is voltak lenn tudományos eszközökkel, és elbeszéléseik után közöljük a következőket: A nyíláson keresztülbújva, a folyosó északkeleti irányúvá lesz, és a kúttól nyolc méter távolságra már barlanggá szélesedik, melynek hossza mintegy 50 m. A barlang végén van egy tó, melynek vize 19°C. A levegő hőmérséklete 19,5°C."
A film Vas megye sokszínű szépségét igyekszik feltárni. Bizonyítani megragadó, az arra járó idegent is a benyomások sokaságával megfogó gyönyörű természeti adottságokat. Alkotók: Toldi Zoltán hang, Breier György gyártásvezető, B. Mészáros Edit vágó, Gere Mara,dramaturg, Magyar József rendező. MAFILM 1972._x005F_x000D_ _x005F_x000D_
A képanyagban gazdag dokumentum mely a Zsámbéki Közművelődési Intézet és Könyvtár tulajdonában van, a szovjet tengerészet korabeli (1960-as évek) hadihajóit és az űrkutatás korai időszakát mutatja be. Részlet olvasható a Szovjet Híradó V. évfolyamának 8. számából, melyben vezető hír, hogy 1961. április 12-én felbocsátották az első embert szállító űrhajót, melynek utasa Jurij Alekszejevics Gagarin volt.
A Balatoni Múzeum képeslaptárában megtekinthető kép a Szent György-hegyet ábrázolja. A Szent György-hegy a Badacsony mellett a Balaton-felvidék másik legjelentősebb tanúhegye. Oldalán hatalmas bazaltoszlopok találhatók. A felszínre ömlő egységes összetételű és sűrű láva hűlésekor zsugorodik, és benne hatszöges repedéshálózat alakul ki, amely oszlopokká formálja a kőzetanyagot. Leggyakrabban a bazaltlávából keletkeznek oszlopok, amelyek azután gyakran fel is darabolódnak, mint ahogyan a Tapolcai-medencében a Szent György-hegy vagy a Badacsony oldalában.
A film, amelynek a cenzúra szövegét olvashatjuk, az 1970-es Oszakai Világkiállítás alkalmából áttekinti az emberiség jövője szempontjából jelentős tudományos és technikai fejlődést. Készítették: Sebestyén Enikő vágó, Nocsek János hang, Széplaki Gyula operatőr, Timár István rendező. MAFILM 1971. Egy Magyarországot képviselő résztvevő merengései a kiállításon, pontosabban az_x005F_x000D_ Oszakában látottak alapján._x005F_x000D_ _x005F_x000D_