Az egykori királyi palota teraszait és udvarait ma két díszes kapun lehet megközelíteni. Ezek közül az egyik a Habsburg kapu, mely díszes kőfaragásokkal és kovácsoltvas kapuzattal a Budai Várban található. A Duna felőli oldalán egy oszlopra a turulmadarat még 1905-ben helyezték el, mely Donáth Gyula alkotása. A kapu mögötti lépcsők tetejéről gyönyörűen látni a palota előtti díszudvart.
A kiállítás korhű épületei közé tartozik a képen látható Vajdahunyad várának román kori épületegyüttese. A nagyszabású kiállítást, melyet a honfoglalás 1000. évfordulójára készítettek, 1895-re szerették volna befejezni, de a közönségnek csak 1896-ban adták át. Az épületek ideiglenes kiállítási pavilonok voltak, melyek 98%-át a kiállítás zárása után haladéktalanul elbontottak. Csak a Vajdahunyad várának román kori épületegyüttese, a jáki kápolna kicsinyített másolata maradhatott fent.
A nyíregyházi Kállay Gyűjteményben található újságcikkekben több neves személy neve bukkan fel. Harsányi Zsolt, Gulácsy Irén, Herczeg Ferenc, Szendy Károly, Fekete István, Szabó Lőrinc neve fordul elő többek között.
A képen látható huszárezredet a második világháborúban szervezték meg. Mátyás király kora óta harcolnak a huszárok a magyar hadseregben. Így az 1848-49-es szabadságharc során is számos részt vettek a magyar könnyűlovas fegyvernem katonái. Ez a szabadságharc a magyar nemzet történetének egyik leghíresebb háborús konfliktusa. A makói József Attila Múzeum tulajdona a kiadvány.
Banner János (Székudvar, 1888. március 6. – Budapest, 1971. június 29.) régész, néprajztudós, egyetemi tanár, a történelemtudományok doktora volt. A két világháború között a régészet - a régi korok kultúráinak tanulmányozása különböző tárgyi leletek alapján - módszertana is fejlődött, megindultak a síktelep-feltárások. Ezt a módszert elsők között Banner János alkalmazta, amikor Hódmezővásárhely környékén, a Kotac-parton, Szakálháton a Bakay-tanyánál vagy a Bodzás-parton végzett ásatásokat 1935 körül. A dokumentum Banner János által feltárt leletekről készült fotót tartalmazza.