A góré kukorica tárolására fából épített, jól szellőző, magas, lábakon álló építmény. Tájanként más-más formában készítették, találtak kerek, szögletes és hosszúkás alaprajzú górékat is. Általában szalmával, zsúppal, fazsindellyel, de előfordult, hogy cseréppel fedték be. A tárolóhelyet a hosszanti, de előfordult, hogy a rövidebb oldalról falépcsőkön közelítették meg. A kukoricagórék Magyarországon a XVIII. században terjedtek el, de már az ókorban ismerték ezeket az épületeket. A fénykép a Damjanich János Múzeum tulajdona.
A képen a huszadik század legelején lencsevégre kapott család három tagja látható, népviseletben. Az európai (nyugati) típusú társadalmakban a családot közvetlen leszármazással („vérrokonság”), házassággal, örökbefogadással (vagy hasonló jogi kötődéssel) jellemzik. A fotó a bonyhádi Völgységi Múzeumban található.
Családi fénykép a Bierbauer családról. A fotó 1905 körül készült, a család három generációja mutatkozik meg rajta. A tradíciónak megfelelő, merev beállítás ellenére is érződik a családtagok vidámsága, a képet áthatja a résztvevők oldott hangulata. A székesfehérvári Városi Képtár Deák Gyűjteményének része.
Kunffy Lajos festménye tengerpartot ábrázol alkonyati fényben. Bretagne Franciaország északnyugati félszigete, az Atlanti-óceán öleli körül. Az ember az ókor óta hajózik a tengereken, a hajózás fejlődésének köszönhetően jelenünkben sokkal biztonságosabb a hullámokat szelni, mint évszázadokkal ezelőtt, de a természet erejét a mai napig nem lehet figyelmen kívül hagyni a nyílt vízen. A kép eredetije a kaposvári Rippl-Rónai Megyei Hatókörű Városi Múzeumban lelhető fel.
Kunffy Lajos expresszív képe a francia Normandiában ábrázolja a tengert. A tenger az ókortól fogva a kereskedelem és az emberi felfedező kedv fontos helyszíne. A nagy felfedezések kora, Kolumbusz, Magellán, Diaz és mások útjai nyomán a világ kitárult az európai ember számára. A kép a kaposvári Rippl-Rónai Megyei Hatókörű Városi Múzeum tulajdona.