A „hosszú” XIX. század magyar történelmét bemutató egyetemi tankönyv – amely az első kiadás bővített, javított változata – korszerű, új kutatásokon alapul. Megjelenése nem csupán a felső-oktatás, hanem az egész közoktatás, a szakközönség és az érdeklődők számára is rendkívül fontos, hiszen igen sok romantikus elképzelés, hivatkozás és vita kötődik a korhoz. A hiteles, összefoglaló ismereteket nyújtó szakkönyv a történelemtanárok továbbképzéséhez is nélkülözhetetlen. A kötet szerzői elismert magyar történészek: Csorba László, Dobszay Tamás, Fónagy Zoltán, Gergely András, Kövér György, Pajkossy Gábor, Pölöskei Ferenc, Tóth Zoltán. A tankönyvben megtalálhatók a szöveggyűjteményre vonatkozó kereszthivatkozások is.A könyv 1998-ban jelent meg a Korona Kiadó gondozásában.
A római korból származó bronz, trapéz átmetszetű kengyellel, ép rugós szerkezettel és tűvel rendelkező fibula. Lelőhely: Csákberény. (Fibula, másként tűs ruhakapocs, mellyel az ókorban általában a köpenyt vagy felsőruhát tűzték össze a vállon)
Mágikus sztélé. Mészkő. Görög-Római kor Egyiptomi gyűjtemény. Hórusz-tábla időszámításunk előtti 2. századból a Szépművészeti Múzeum Egyiptomi Gyűjteménye részét képezi. A róla készült képeslap viszont a Balatoni Múzeum gyűjteményében található.
Német és latin forrásmunkákból fordította és összeállította Virág Jenő. Az Országos Luther Szövetség adta ki Budapesten 1937-ben. Ez a példány a Miskolci Evangélikus Egyház tulajdonában van. A könyv tulajdonképpen Luther életrajzát tartalmazza.
A Tisza tengerjáró hajón Egyiptomba érkező filmesek Port Said-tól Asszuánig utazva mutatják be Egyiptomot. Írta és rendezte: Szemes Marianne. A film a Hunnia Filmstúdióban készült 1958-ban.