A Magyar Film Iroda Rt. 113. híradója (1926) harmadik eseményében tudósít egy a budapesti Rumbach utcában álló lakóház tetőszerkezetében keletkezett tűz oltásáról. A híradófilm eredeti anyagai a MaNDA és Filmintézet gyűjteményében találhatók.
A keszthelyi Balatoni Múzeum fotótárában őrzött képen egy borospince látható. A fotó Vollmuth Péter badacsonytördemici polgármester szőlészeti-borászati helytörténeti gyűjtéséből került a keszthelyi intézmény gyűjteményébe.
Ebben a fotógyűjteményben az évente megrendezésre kerülő Nemzetközi Bélyegkiállítás és Bélyegnap alkalmából 1981 és 2011 között kiadott bélyegek láthatók. A szervezett bélyeggyűjtés Magyarországon az 1920-as években kezdődik, fénykora pedig a II. világháború utáni időszakra tehető. A Magyar Posta, együttműködve a hazai bélyeggyűjtő szervezetekkel (pl. Hunfila, Mabéosz) máig megtartja éves rendezvényét, mely alkalmából ünnepi bélyegkiadványokat is megjelentet.
Az MKVM (Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum) gyűjteményében található reklámplakát az 1934-ben, a Corvin Áruházban megrendezett Teljesítmény versenyről ad hírt. Ez nem holmi erős emberek egymás elleni kűzdelméről szólt, hanem az áruházak közötti vevőcsalogató termékkampány reklámjaként értelmezhető.
Kompetencia
Műveltségi terület
Esztétikai-művészeti tudatosság és kifejezőképesség
A Hagyományok Háza Népi Iparművészeti Osztálya gyűjteményében található, domború faragással díszített szaru tárgy egy un. cigarettakínáló edény, melyet Kálmán István (1895-1979) dunántúli faragó pásztor, később (1953) a Népművészet Mestere, a Népművészeti Háziipari Szövetkezet alapítója készített 1974-ben.