A képen Keszthely város címere látható. A város Zala megye észak-nyugati szegletén található. A címer két fő szereplője az égszínkék pajzson található, az aranykoronán álló követ tartó daru és a harcrakész oroszlán, egymássalszemben állva. Mindketten a végvári harcok szimbólumai. A daru az éberségé, míg az oroszlán a bátorságé és vitézségé. A belső pajzsot arany, barokk szegély veszi körbe, melyet felül és két oldalt lelógóan olajzöld, kibontott babérkoszorú díszíti. A keret felett, vitorlás stilizált képe, barna csónak ezüstvitorla és zászló az árboc tetején.
Bélyeggyűjtemény. Forgalmi bélyegek, 50 és 100-as ívekben nyomták, melyeket korlátozott példányszámú számozott blokk, vagyis devblokk formában is megjelentettek. A blokkban levő bélyegeknek és a sorozat bélyegeinek ábrája és fogazása azonos. Tervező: Dudás László. A bélyegeket a Magyar Posta adta ki, 1997-ben.
Az 1923-ban alapított Magyar Film Iroda Részvénytársaság (MFI) első heti filmhíradója 1924. február 27-én jelent meg a mozikban, mely folyamatos megjelenéssel, folyamatos számozással 1944. végéig 1084 kiadást élt meg. A Magyar Nemzeti Digitális Archívum és Filmintézet birtokában van a Magyar Híradó 1926. decemberi anyaga. A 149. sorszámmal ellátotott fekete-fehér dokumentum megtekintése során négy korabeli hírt ismerhetünk meg.
Az 1917-ben - Mérei Ignác könyv-, papír-, zenemű-kereskedése és könyvnyomdája által - kiadott Badacsony -Kőkereszt című képeslap a keszthelyi Balatoni Múzeum levéltárában található. A képen a Badacsonyi Bazaltorgonák, a csúcson a Kőkereszt, más néven Ranolder-kereszt látható.