Cikk a Kecskeméti Ifjúsági Otthon felhívása, mely ismerteti a megrendezendő versmondó verseny feltételeit; amelyre a 17.Versmondók találkozóján kerül sor.
„Hol szentesküvő, ott boldogság lészen" című kiállítás a Tímárházban
Leírás
A kiállítás a hajdani falusi - városi lakodalmak, illetve a szertartást megelőző szokások, az azokhoz kapcsolódó tárgyak bemutatására törekszik. A párválasztástól az elhálásig számtalan népszokás, jelkép, tárgy kap szerepet az ifjú pár életében, melyek izgalmas, érdekes tudnivalókat rejtenek az érdeklődők számára. Hogyan nézett ki a megesett lány kendője? Mit viselt az ifjú ara, ha meghalt a vőlegénye? Milyen szerelmi zálogokat készíthetett a fiatalember szíve választottjának? Ezekre és még számtalan furcsaságra kap választ, aki ellátogat a Tímárház most nyíló kiállítására, ahol egy eredeti falusi lakodalom kellős közepébe csöppenhet, annak tevékeny részese lehet. A fényképgyűjtemény erről a kiállításról készült.
Lyka Károly írása Izsó Miklós életéről 1955-ben az Élet és Tudományban, a Társadalom és Természettudományi Ismeretterjesztő Társulat hetilapjában jelent meg. A cikk részletesen feldolgozza Izsó Miklós életét és munkásságát. Izsó Miklós szobrai közül több mint 70-et őriz a Magyar Nemzeti Galéria.
Az Izsó Miklósról készült szobor a Fiemei úti Nemzeti Sírketben található. A síremlék Mátrai Lajos György alkotása, mely hűen ábrázolja a híres és ismert szobrászt. A szobrot 1890- ben leplezték le.
Naptárkép. Május az év ötödik hónapja a Gergely-naptárban, 31 napos. Nevét Maia görög istennő római alakjáról, Maia Maiestasról kapta, aki ősi termékenységistennő volt a római mitológiában. A 18. századi nyelvújítók szerint a május: zöldönös. A népi kalendárium Pünkösd havának nevezi. A kép - Kövek a tengerparti homokban - land art művészeti stílusban készült. A land art a természeti környezet formavilágát és kellékeit (térszínformák, sziklák, kövek, növényzet stb.) monumentális szabadtéri installációk létrehozásához alkalmazó művészeti irányzat.