Cseh Tamás (1943-2009) leginkább zenei pályafutásáról híres. 1967-1974-ig rajzot tanított Budapesten. 1970-től Bereményi Gézával dolgozott együtt, ekkor kezdődött színházi pályafutása. A Katona József Színház alapító tagja volt. Emellett regényt is írt, 1997-ben jelent meg első, Hadiösvény című műve. Több nagylemez fűződik a nevéhez. Grafikái még zenei pályafutásának kezdete előtt készültek a hatvanas években.
Tell elnevezésű, harminckét lapos magyar kártya látható a képen. Ennek a típusnak piros-fehér-zöld minta díszíti a hátoldalát. A Szórakaténusz Játékmúzeum és Műhely tulajdonában, Kecskeméten található az eredeti.
Karcagi Népművészeti terítő, a karcagi kunhímzéssel. A kun hímzés : A Nagykunságban készített szabadrajzú és szálánvarrott kisszámú párnavéghímzés elnevezése. Ennek a hímzésfajtának a virágkora a 18. század volt. Ebből a korból megmaradt gyapjúfonállal - szőrrel - varrott párnavégek a Nagykunság három településéről, Karcagról, Kisújszállásról és Kunmadarasról származnak.
Honty Márta iparművész 1940-ben született Székesfehérváron. A Magyar Iparművészeti Főiskolát 1958-1963 között Hincz Gyula tanítványaként végezte el. 1963 óta szerepelt országos és csoportos kiállításokon itthon és külföldön. 1963-tól 2004-ben bekövetkezett haláláig Kaposváron élt. A tűzzománc technikával készült alkotás vörös alapon hétfejű, kék-sárga mintás sárkányt ábrázol tizennégy lábbal. A tűzzománc a kaposvári Együd Árpád Kulturális Központ tulajdona.
A Kecskeméti Ifjúsági Otthonban (Kecskemét Kossuth tér 4.) különböző korosztályok számára Sokszorosító grafikai ABC, Sokszorosító grafikai kör és Sokszorosító grafikai- és képzőművészeti műhely működik, melyeknek a kreativitás és az esztétikai érzék fejlesztése, a nyomdai technikák, grafikai alapok elsajátítása és művelése a célja. Az Erdő című kép is a műhelyben készült.