Az eredeti hangszer a kecskeméti Leskowsky hangszergyűjteményben található. A gyűjteményt Leskowsky Albert alapította 1979-ben. Leskowsky az 1970-es években hosszabb időt töltött az NDK-ban, ahol megkezdte a különleges hangszerek gyűjtését. Hazatérve az itthoni hangszerkészítőket kereste fel, így gyarapítva gyűjteményét. A hangszerek mellett dalokat is gyűjtött, azokról felvételeket készített. A gyűjtemény azóta adományokból is folyamatosan bővül. A kilencvenes évek eleje óta önálló kiállításon tekinthetők meg a hangszerek.
A képen nagy költőnk, Vörösmarty Mihály (1800-1855) portréja látható. A képet Barabás Miklós festménye alapján Josef Axmann készítette. Barabás Miklós a magyar biedermeier festészet egyik legkiválóbb mestere volt, akit a Magyar Tudományos Akadémia is levelező tagjai közé választott. A portrét jelenleg a debreceni Tiszántúli Református Egyházkerületi és Kollégiumi Levéltárában őrzik.
Liszt Ferenc Doborján, Sopron vármegyei település, 1811. október 22-én született. Kilencéves korában már a nyilvánosság előtt zongorázott Sopronban és Pozsonyban, majd hamarosan műpártoló főurak támogatásával Bécsben folytathatta tanulmányait Czerny és Salieri tanítványaként. 1822. december 1-én mutatkozott be az osztrák fővárosban. Nagy feltűnést keltő első bécsi koncertjén, az akkor 11 éves művészre, még Beethoven is felfigyelt. Itt jelent meg nyomtatásban első műve, variációi ugyanarra a Diabelli-témára (keringőre), amelyekre Beethoven híres zongoraművét írta. Az ifjú Liszt bécsi szereplését követően négy nagy sikerű pesti illetve budai koncertje után 1823 őszén atyjával Franciaországba, az európai művészeti élet központjába, Párizsba költözött. A XIX. századi romantika legjelentősebb magyar zeneszerzője,minden idők egyik legnagyobb zongoraművésze 1886. július 31-én Bayreuthban halt meg. A kép Liszt utolsó tanítványait örökítették meg, a fotó Kaposváron, az Együd Árpád Kulturális Központ tulajdonában van.
A képen Lugosi Béla színész látható öltönyben, csíkos nyakkendőben, kalappal, sétapálcával és fehér glaszékesztyűvel. Lugosi Béla (eredetileg Blaskó Béla Ferenc Dezső) Drakula, a vámpír alakjának megformálása révén vált világhírűvé és a klasszikus horrorfilmek sztárjává a XX. század első felében. Művészetének elismerése, hogy egyike azon magyaroknak, akik csillagot kaptak a Hollywoodi hírességek sétányán. Az autogrammal ellátott félalakos műtermi portré a Magyar Nemzeti Digitális Archívum és Filmintézet tulajdonát képezi.
A kép Budapesten a IX. kerületben ( Ferencváros ) a Bakáts utca és a Lónyay utca keresztezősében állva készült. A Ferencváros egyik emblematikus épületét, a Bakáts téri Assisi Szent Ferenc Plébániai templomot mutatja be a környező lakóházakkal keretezve. Az ötszintes házak és az 1867-1879-ig - téglából és sóskuti kőből - épített templom az ezredforduló világvárosának életében jelentős szerepet kapott.