A képen látható makett jogtulajdonosa a Szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum. A makettet állástalanság idején hasznos időtöltésül készítette Keonch Ferenc a keresztlányának (nővére kislányának) ajándékul 1927-ben. (Restaurálta Hayden József.) A megmaradt épületek és a kerítés az évek során megrongálódtak, újból fel kellett ragasztani a letört elemeket, pótolni a lekopott festéket. Az állatfigurák egyidősek a tanyával, gondosan becsomagolva vészelték át az elmúlt több, mint 80 évet. A babák porcelánból, üvegszemekkel készültek, ruhájuk selyem és filc. A bemutathatóság, a kellemes látvány érdekében most néhány virágzó fa és moha kiegészítést kapott.
A kép, melyen egy kétpúpú teve élvezi a napsütést a kifutóban 1968-ban készült Debrecenben. Az állatkert az ország első vidéki állatkertjeként 1958-ban nyílt meg Magyarország első természetvédelmi területén, a Nagyerdőben. A Debreceni Állatkertet 1961-ben összevonták a szomszédos Ludas Matyi Vidámparkkal, a két intézmény mára teljesen egybeolvadva fogadja a látogatóit. A kétpúpú teve (Camelus ferus f. bactrianus) eredetileg Közép-Ázsiában őshonos. A vadon élő állomány ma már csak néhány száz egyedet számlál, ezért kritikusan veszélyeztetett fajnak számít. A háziasított forma viszont széles körben elterjedt Közép- és Nyugat-Ázsiában. A kétpúpú teve háziasítása óta eltelt öt évezred során számos fajta és színváltozat alakult ki. Legfontosabb haszonvétele mindig is az volt, hogy málhás, teherhordó állatként használták, de sok helyen a húsát is megették, illetve a szőréből nemezt készítettek.
A kaposvári múzeumban található preparátum egy macskabaglyot ábrázol. A macskabagoly az egyik Európában leggyakrabban előforduló közepes termetű bagoly. Állandó madarunk. Tollazata a rozsdabarnától a szürkéig változhat. Feje nagyobb, teste zömökebb a gyöngybagolynál. Éjszakai madár, rágcsálókkal,rovarokkal táplálkozik. Fészekalja 3-5 tojásból áll. Védett madár.
A földünkön még élő, de a veszélyzetett- kihalófélben lévő - állatok megmentése az állatvédők kiemelt feladata, melynek területe elsősorban az életkörülmények visszaállítása, megtartása, a szaporodás feltételeinek biztosítása. Ebben a feladatban az állatkerteknek kiemelt szerep jut, így a magyarországi állatkerteknek is. A Debreceni Állat - és Növénykert az észak-kínai leopárdok szaporodásában ért el kiemelkedő eredményt 2006-ban.
Az 1935. június 25-én postára adott képeslap a Balaton északi partjáról készült kép. A képen a háttérben a Tapolcai dombság, az előtérben egy álló vitorláshajó. A kép címe: Balatoni szélcsend. De mit jelent az, hogy "szélcsend"???!!!