Hídvégardó Borsod-Abaúj-Zemplén megye és az ország legészakibb települése. Első említése 1283-ból származik. A 14. században a templomán kívül már iskolája is volt. Az 1400-as években a Bebek család tulajdona volt. A török időkben elnéptelenedett. Az 1730-as években telepítették újra. Sokáig Torna vármegyéhez tartozott, majd a trianoni békeszerződés után határmenti település lett.
1880-ban jelent meg Szász Károly A Széchenyi-szobor leleplezési ünnepére - a Magyar Tudományos Akadémia megbízásából írt - című könyve. Kiadója a Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó Hivatala. Az eredeti kiadványt a miskolci Evangélikus Egyház könyvtárában őrzik.
Első világháborús levelezőlap, amely Hans Larwin: Császári és királyi tábori nehéztüzérség című alkotását őrzi. A festmény drámai életkép az I. világháborús harcmezőről, hatalmas löveget kezelő katonákat ábrázol. A pusztító háború 1914 és 1918 között milliók életét követelte, és méreteit tekintve minden korábbi háborúnál kiterjedtebb és véresebb volt. A levelezőlap keszthelyi Balatoni Múzeum Képeslaptárának anyagában található.
Az 1923-ban alapított Magyar Film Iroda Részvénytársaság (MFI) első heti filmhíradója 1924. február 27-én jelent meg a mozikban, mely folyamatos megjelenéssel, folyamatos számozással 1944. végéig 1084 kiadást élt meg. A Magyar Nemzeti Digitális Archívum és Filmintézet birtokában van a Magyar Híradó 1930. decemberi anyaga. A 357. sorszámmal ellátatott fekete-fehér dokumentum megtekintése során egy korabeli hírt ismerhetünk meg.
A Székkutas - Kápolna-dűlői ásatás során, a 73. sírról készült fotó látható a képen. A felvételt készítette: B. Nagy Katalin 1967-ben. Az itt feltárt temető az egyetlen, amit a Dél-Alföldön teljesen feltártak. Hosszú ideig használták, itt van a legnagyobb számú sír. Az ásatások során 555 feltárt sírból 534 avar, a többi szarmata korból származik. A kép a hódmezővásárhelyi Tornyai János Múzeum tulajdona.