A Kiskörei Vízlépcső átadásnak képsorai. A film visszaemlékezik Széchenyi terveire, ismerteti a "nagy álom" e századi megvalósulásának lépcsőfokait. Nyilatkoznak a nemzetközi vállalkozás vezető mérnökei az "Europacanal" tervéről, amely összekötve a Dunát,a Majnát és a Rajnát egy Európát átszelő csatornát alkot.A tervek alapján Európát a többi földrésszel vízi úton összekapcsoló létesítmény lesz. Láthatóak már elkészült részletei: a franciaországi 50 m-es hajófelvonó, a Vaskapui Vízlépcső, a Regensburg melletti nyugati vízlépcső, valamint az egész útvonal terve. Az egész, mintha a Széchenyi almanach megvalósulása lenne - több mint egy évszázaddal később... Alkotók: Breier György gyártásvezető, Nősek János hang, Csöndes Klára vágó, Gere Mara dramaturg, Fifilina József operatőr, Paulus Lajos rendező és forgatókönyvíró. MAFILM 1973._x005F_x000D_ _x005F_x000D_
Hirmann Ferenc Baján született 1855-ben, és Budapesten halt meg 1939-ben. Az első műhelyét 1880-ban nyitotta meg Budapesten a Dob utcában. Később, 1889-ben a Csányi u. 9. sz. alatt nyitott üzletet, és itt voltak a cég irodái is. A Váci út 119. szám alatti Fémárugyárat 1911-ben indította be. A gyárakban a sokféle fémszerelvény előállítás mellett a korabeli tűzoltó készülékek gyártásával és a bronzból készült köztéri szobrok öntésével is foglalkoztak. A képen Hirmann Ferenc látható.
Az 1892. június 29-én megtartott Baross-ünnepély meghívóját Kecskeméten, a Bács-Kiskun Megyei Katona József Könyvtárban őrzik. A több, mint 100 évvel ezelőtti rendezvényt a Kecskeméti Ipartestület szervezte, a helyszín a "városi műkert" és az ott található vendéglő volt.
Kozma János festménye. A bibliai történetet ábrázoló jelenet jobb oldalán Jézus öszvérháton ülve közeledik a város felé. Virágvasárnap Jézus Jeruzsálembe való bevonulásának emlékünnepe, húsvét előtti vasárnap. Már a 7. század óta pálmát szenteltek ezen a napon. Nálunk ezt a barka helyettesíti.
A fotó Rákócziújfalu ABC üzletének fényreklám tervét örökítette meg. A reklámfelirat a magyar ábécé betűit látványosan jeleníti meg. A magyar ábécébe 44 betű van, A felirat képe a szolnoki Verseghy Ferenc Könyvtár és Közművelődési Intézményben található.