Matyóföld egy tájegység az Alföld északi részén, Borsod-Abaúj-Zemplén megye határán található. Kezdetben, a XIX. század elejétől, a Mezőkövesden és környékén lakókat nevezték matyóknak. Matyóföld egyedi népművészetéről híres, melynek elterjesztésében az 1951-ben megalakított Matyó Népművészeti és Háziipari Szövetkezet is részt vállalt. Az objektum a kerámiatányérok lehetséges mintáinak terveit mutatja be.
A Rippl-Rónai Megyei Hatókörű Városi Múzeum Kaporváron, a Fő utca 101. szám alatt található. Az intézmény Somogy-megye megyei múzeuma, melynek működését Kaposvár Megyei Jogú Város felügyeli. A múzeum digitális gyűjteménnyel is rendelkezik. Az objektum Sási János által készített fekete-fehér fénykép, mely Nyilas településen, lakó-épület bontását örökíti meg.
A keszthelyi Balatoni Múzeum képtárában található 13,9x8,8 cm-es fekete-fehér fényképen Schlege Imre, 1915-ben, az I. világháborúban elhunyt könyvelő látható.
A budapesti Magyar kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum "Magyar Királyi Kereskedelmi Múzeum Budapest" című kiállításának anyagában található fekete-fehér képen Ráth Károly látható. Ráth Károly (Szeged, 1838. július 6. – Budapest, 1902. május 1.) iparszervező, gyáralapító, publicista, politikus, királyi tanácsos. A kisipari termelő és értékesítő szövetkezetek felállításának kezdeményezője, a Kereskedelmi Múzeum megszervezője és igazgatója, a háziipart felkaroló hazai mozgalmak egyik vezetője. 1876-ban a A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara alelnöke, 1893-ban a Kereskedelmi Múzeum igazgatója lett. 1896-ban az iparügyben tett érdemei elismeréséül királyi tanácsosi címet kapott.
A 6,5x9,5 centiméteres fekete-fehér képen ágyuk láthatóak az I. világháború idejéből. Az ágyú egy olyan hosszú csövű löveg, amelyet a lövedék nagy kezdősebességgel hagy el, lapos lövedék-röppályán halad, és nagy távolságra csapódik be. A honvédség legkésőbb létrehozott fegyverneme a tüzérség volt, mely 1913. március 1-jén alakult meg évtizedes viták és tervezgetések után. Az első évben 2 ötüteges tábori ágyús ezredet (az 1. és 8. számút), ezenkívül 8 önálló, 2 üteggel bíró tábori ágyús osztályt szerveztek, ami együttesen 26 üteget jelentett. Az eredeti kép a keszthelyi Balatoni Múzeum Fotótárában lelhető fel.