Az újságcikkek 1977-ből valók, és a bonyhádi munkaversenyről, iskola, könyvtár, óvoda, klubnapközi működéséről szólnak. A cikkek a Tolna Megyei Népújságban a következő címekkel jelentek meg: Régi iskola - új szerepben - Klubok, múzeum, öregek napközije - Munkaverseny - Négyszáz olvasó - Délelőttösök az iskolások. A rövid újságcikkek betekintést nyújtanak a 70-es évek szocializmusába, egy rövid korrajzot adnak a munka és az oktatás területéről.
A képen egy Osztrák-Magyar Bank által kibocsátott kék színű 1000 koronás bankjegy látható, melynek tervezője Rudolf Rössler, R. Leffler, Ferdinand Schirnböck. A bankjegy mérete 191 x 127 mm. A bankjegy az Oszrák-Magyar Monarchia idejéből származik, ezt a kort történelmünk a dualizmus korának nevezi, mely 1867-1918-ig tartott.
A képeslapon az előtérben és a kép oldalán halászhajók láthatóak. Közöttük a halászok térdig állnak a Balatonban, és éppen a hálót húzzák ki a vízből. A háttérben egy lehorgonyzott vitorlás látszik. A képeslap Balatonalmádiban az 1900-as évek elején készült, és a Balatoni Múzeum - Képeslaptárának a tulajdona.
A film rendezője Macskássy Gyula, több, rövid animációs film, valamint a népszerű Gusztáv-sorozat alkotója. A film az elme és a test erejének küzdelmét mutatja be, megtekintése során a "többet ésszel, mint erővel" közmondásban rejlő igazságot kísérhetjük figyelemmel. _x005F_x000D_
A fényképen a budapesti Szabadság híd látható. A Szabadság híd Feketeházy János tervei alapján 1894-1896 között épült harmadik közúti átkelő hídként, a Kiskörút folytatásaként. Korábban Ferenc József hídnak és Fővám téri hídnak nevezték. A villamosközlekedés 1898-ban indult meg rajta.