A gyümölcsmosó kerámiaedényről készült kép 1975-ből származik, tulajdonosa a budapesti székhelyű Hagyományok Házának Népi Iparművészeti Osztálya. Az edény színe sárga- barna és folyatott mázzal van bevonva. A máz felvitele általában úgy történik, hogy az edények belsejébe mázat öntik, majd az edény forgatása közben öntik ki a felesleges mázat. Az edények külsejét úgy vonják be, hogy a talpánál fogva fejjel lefelé tartják, és egy edényből (ma gyakran merőkanálból) mázat öntenek az edényre.
A gőzhajó eredetileg Kelén néven került forgalomba, és csak 1891-ben keresztelték át Barossra. Első útját 1889. július 1-én tette meg Siófok és Balatonfüred között. Később a Balatonalmádi - Balatonfüred - Siófok útvonalon közlekedett. 1922-ben szétbontották. Forrás: http://hajokanno.balatonihajok.hu/baross.html
A csigacsináló ünnepi étkezések, így a lakodalom húslevesébe főzött csigatészta megsodrására szolgáló kis kézi eszköz. Főképp az Alföldön volt elterjedt ez a levesbetét. A tésztasodrásra 8–12 cm hosszú, 6–10 cm széles, finoman bordázott felület szolgál. A meggyúrt és vékonyra elnyújtott levestészta szögletesre felvágott apró darabjait pálcikán sodorják e felületen, hogy ezáltal apró bordázott csigává váljanak. A képen látható darabról készült fotó a Hagyományok Háza Népi Iparművészeti Osztályának tulajdonában van.
A számolócédulán a Globus gyár tésztareklámja látható. Egy levesestálból kibújó "dzsin" figura, karjaiban a cég különböző száraztészta termékeit (csőtészta, levestészta) tartja. A számolócédula a szecesszió időszakában fénykorát élő reklámhordozó, melynek népszerűsége a második világháború végéig tartott. Az ötvenes-százas kötegekben készült aprónyomtatványt a kereskedelemben használták. Az általában 7x15 cm-es papírlapocska egyik oldalán figyelemfelkeltő reklám volt látható, melynek grafikáját az adott időszak sokszínűsége jellemezte. Másik oldaluk üres volt, abból a célból, hogy ezen számolja a kereskedő vagy a vendéglátós a vásárolt termék vagy a vendéglői fogyasztás értékét.
A képen a Baross gőzhajó látható a Balaton hullámain. A Baross gőzös eredeti neve Kelén volt. A Helka és a Kelén a Balaton legrégebbi, jelenleg is használatban lévő hajói. Mindkettő 1891-ben épült és többszöri átépítés ellenére megőrizték 19. század végi külsejüket. A nosztalgiahajók felső fedélzete nyitott, a főfedélzeten két kisebb nyitott és egy nagy zárt utasterük van. A hajótest egy nagy, zárt körpamlagos utastermet tartalmaz. A hajók legnagyobb hossza 35,22 méter, legnagyobb szélessége 5,28 méter, befogadóképessége 120 utas, főgépük teljesítménye 220 kW. A hajót ábrázoló színes képeslap 1912-ből származik és jelenleg a keszthelyi Balatoni Múzeum képeslaptárát gazdagítja.