A budapesti Holokauszt Emlékközpont gyűjteményében található visszaemlékezést Molnár Károly készítette 1945-ben. A zsidó munkaszolgálatosként átélt történéseket örökítette meg a lágerből való kiszabadulása után.
A budapesti Holokauszt Emlékközpont gyűjteményében található a példánkban szereplő visszaemlékezés, mely Leitner Dávidnak (becenevén Dugó) és családjának a vészkorszakban átélt történetét meséli el.
A budapesti Holokauszt Emlékközpont gyűjteményében található források Szenes Iván (1927-2011) történész hagyatékából valók. Szenes 1944-ben a dachaui koncentrációs táborban raboskodott, visszaemlékezéseit és a vészkorszakkal kapcsolatos különböző beszámolóit a Múzeum őrzi.
A budapesti Holokauszt Emlékközpont gyűjteményében őrzött dokumentum Jehuda Deutsch történész, bori túlélő kiegészítő jegyzeteit tartalmazza a "Bor. Rabszolgavásár a második világháborúban" c. kötetéhez, melyben a szerbiai Bor település lágerének történetét dolgozza fel.
Az "Auschwitz nem a végállomás" címmel a budapesti Holokauszt Emlékközpont gyűjteményében megtalálható visszaemlékezésből egy magyar zsidó nő élete bontakozik ki újpesti gyermekkorától a vészkorszakban átélt borzalmakig.
Kompetencia
Műveltségi terület
Esztétikai-művészeti tudatosság és kifejezőképesség