Gróf Széchenyi Pál földművelés-, ipar- és kereskedelemügyi miniszter törvényjavaslatot terjesztett be az országgyűlés elé, a melyben fölhatalmazást kért arra, hogy 1885-ben Budapesten országos általános kiállítást rendezhessen. A törvényjavaslatot a képviselőház egyhangúlag elfogadta és megalkotta az megszervezésre vonatkozó 1883. évi 12. törvénycikket. A kijelölt bizottság, kibocsátotta a kiállítás programját, a kiállítókhoz felhívást intézett. A program megvalósításához épületekre is szükség volt. A képen a Keleti pavilon látható.
A Városliget történetének kevésbé ismert része az 1885-ben megrendezett Országos Általános Kiállítás. A kiállítást hosszas huzavona után vitték a Városligetbe, de végül is jó döntés született. A 270 000 m2-en, 600 kiállítóval megtartott esemény sikeres és nyereséges volt, és a pótkiállításokkal együtt mintegy 200 külföldi cég is képviseltette magát. A kiállítás ipari-, mezőgazdasági-, kulturális témában mintegy 32 részterület - köztük az erdészet - bemutatására vállalkozott. Mint minden terület, így az erdészet bemutatásához is önálló épület készült, a képen látható erdészeti pavilon.
Az 1978-ban készült film forgatókönyve a Győri Kisfaludy Színház építését mutatja be. Azt, hogy közel 80 év elteltét követően miért éppen Győrben építenek színházat, így indokolja a szöveg: "Győr 700 éves város. Lakóinak száma 130.000 fő. Színháza az elmúlt négy évtizedben a Művelődési ház szerényméretű épületében tartotta előadásait."
Az Fonyód-Bélatelep-fürdő Taplonczay-sétány (ma Szaplonczay sétány) feliratú Balatoni üdvözlőlap Monostory György budapesti nyomdájában készült 1926-ban. A dokumentumot a keszthelyi Balatoni Múzeum levéltárában őrzik. Fonyód népszerű üdülőhely és kikötőváros a Balaton déli partján, Bélatelep és Fonyódliget tartozik hozzá. A Sipos-hegyről és a Vár-hegyről gyönyörű panoráma nyílik. A képeslapon a sétány látható
2011-ben a Budapest Főváros Önkormányzata által fenntartott színházak eldöntötték, hogy egy közös eseményt szerveznek. Az ötlet Máté Gábor, a Katona József Színház igazgatójának fejéből pattant ki a Budapesti Színigazgatók Egyesületének ülésén. 2012. március 31-én óriási érdeklődés mellett, jó hangulatban zajlott le az első Színházak Éjszakája. A dokumentum a 2013. évi eseményt beharangozó reklámot tartalmazza._x005F_x000D_