A somló-hegyi menedékház elsősorban az időjárás viszontagságai ellen nyújtott védelmet a kirándulóknak. Az emberek mellett az állatoknak is építettek menedékhelyeket, ahol számukra megfelelő körülmények között élhetnek, amíg új vagy első gazdára nem találnak. A fotó a Balatoni Múzeum Képeslaptárában található.
A képelap egy régi keszthelyi széles utcarészletet ábrázol. Az utcán és a levegőben érdekes közlekedési eszközök láthatók. A kép a századfordulón készülhetett, melyre a gépjárműveken utazó emberek ruhájából lehet következtetni. A kép egy akkori kitalált utópisztikus utcai jelenetet ábrázol.
A Budapesti Történeti Múzeum Aquincumi Múzeuma az 1988. évi kiállítás dokumentációja
Leírás
Az 1988-ban készült képen az Aquincumi Múzeum harmadik vitrinjének az anyaga látható: lándzsahegy, kőgolyók, rúd, nyílhegy, katonai diploma, pikkelypáncél, övcsat, fibula, övveret. A fotó a Budapesti Történeti Múzeum tulajdona. _x005F_x000D_
A korsó szűk nyakú, öblös vizesedény, szélesebb értelemben bor és pálinka tartására szolgáló cserépedény. A hasa lehet gömbölyű, vállas vagy lefelé elkeskenyülő, szája kerek, összenyomott vagy tölcsérszerűen kiszélesedő. Nyakában átlyuggatott korong, szűrésre alkalmas rostély, belsejében égetett agyaggolyó, csörgő van. A képen látható égetett cserépből készült, mázas, írókás díszítésű, vajsárga alapon körkörös tarka virágmintákkal díszített korsó a Herman Ottó Múzeumban látható.
A Mezőtúri Tűzoltóság épületét 1929.október 20-án adták át, az épületet Frecska László budapesti építész tervezte. A huszadik század elején kevés tűzoltóságnak volt ehhez hasonlóan jó elhelyezése. A mai napig is eredeti rendeltetésének megfelelően használják. A magyar tűzoltók a katasztrófavédelem szervezetén belül tevékenykednek. A képeslap Szabó András tulajdona.