A bokályok karcsú nyakú, mázas, egyfülű agyagkorsók. Ezek a borosedények körte alakúak,nincs kiöntőjük. A mázas korsókat az adott tájra jellemző népi motívumokkal díszítették, és a mindennapokban is használták a paraszti háztartásokban.
A Magyar Állam és Európa több részének földiratai című könyv Visontay János és Dr. Borbás Vince szerzőpáros munkája, melynek a 18. kiadása Budapesten jelent meg 1887-ben. A Miskolci Evangélikus Egyház könyvtárában megtalálható dokumentumot "mutatvány példány" jelöléssel látták el. A könyv első része (A) 76 oldalon keresztül a Magyar Állam területeit mutatja be, míg a B részben Európa általános jellemzőit és országait ismerheti meg az olvasó.
Közel negyven évvel ezelőtt kezdte meg a működését a Bácshús néven közismertté vált húsfeldolgozó üzem. A nyolcvanas évek egyik vezető márkájának az elterjedése a húspiacon a kidolgozott arculat és a gondos szakértő munka eredménye volt. A kalocsai Viski Károly Múzeumban őrzött - egy a Bácshús által üzemeltetett -, hentesüzletet bemutató fotó az 1980-as években készülhetett.
A piacokon áruk adás-vétele történik, a hagyományos gazdasági kultúra részei, az ókortól kezdődően sokáig egyedüli terepei a helyi kereskedelemnek, mára veszítettek jelentőségükből. A piactér a falvak, városok központjában helyezkedett el, sok település főtere máig utal megnevezésében a piacra. A kép a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum tulajdona.
A debreceni Nagyerdei Kultúrparkot 1958-ban alapították. 1961 óta összevonva működik a Vidámparkkal. A kultúrpark területe 1994 óta természetvédelmi oltalom alatt áll. Nemcsak mint állatkert működik, hanem egyre inkább növénykerti feladatokat is ellát. Találhatók itt olyan állatok, melyek Magyarországon csak a kultúrparkban láthatók, mint például a nyerges gólyák vagy a fuvolázómadár.