A Föld élőlényeiről tájékoztató kártyákat készített és adott ki a Nagyerdei Kultúrpark Nonprofit Kft. A kártyák az állatok élőhelyét, elterjedését, táplálkozását és életmódját is bemutatják. A dokumentumok a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával készültek el. A kártyából az észak-kínai leopárd élőhelyét is megismerhetjük.
A Kecskeméti Ifjúsági Otthon 1995-1996-ban egyéni, családi és osztálykirándulásokat szervezett Ópusztaszerre és Kiskunfélegyházára. A két település nevezetességeinek a megtekintése volt a cél. A szórólap információja alapján a kirándulást autóbusszal tervezték, a részvételi díj diákok részére 700,- Ft, felnőttek részére 1.000,- Ft volt. A dokumentum a szórólapot tartalmazza.
A Nemzeti Történeti Emlékpark Csongrád megyében Ópusztaszer település közelében található. Az emlékpark küldetését a "lépj a múltba !" szókapcsolattal fejezi ki az intézmény vezetése. A parkban az Árpád-emlékmű és a monostori régészeti ásatások mellett csete jurtákat és skanzent is talál a látogató. A dokumentum a skanzen rész Makói hagymakertész házának belső berendezését mutatja be.
Talajkémiai és enzimes vizsgálatok az Ecsedi-lápon című doktori értekezés. Könyv.
Leírás
A nyíregyházi Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár állományában található Szladits Imre "Talajkémiai és enzimes vizsgálatok az Ecsedi-lápon" című könyve. A 67 oldalas doktoti értekezést 1930-ban adták ki Budapesten.
A kaposvári Rippl-Rónai Megyei Hatókörű Városi Múzeum tulajdonában lévő gyűjtemény darabja. A múzeum anyagait 1877-ben kezdték gyűjteni az akkor még Somogyvár megyei Régészeti és Történeti Társulat tagjai. A gyűjteményt Gönczi Ferenc néprajzkutató alakította múzeumi anyaggá 1909-ben. Később ide került az 1355 darabból álló Rippl-Rónai hagyaték. A múzeum 1951-ben vette fel Rippl-Rónai József nevét.